24. 10. 2015

Urbanscape Loka - Maribor Branik 27:25 (14:12)

Igralci ekipe Urbanscape Loka so v osmem krogu v 1. NLB Leasing ligi dosegli četrto zmago. Na domačem igrišču so bili Škofjeločani boljši od Maribora Branika z rezultatom 27:25 (14:12).

URBANSCAPE LOKA - MARIBOR BRANIK 27:25 (14:12)

Škofja Loka - Dvorana Poden, gledalcev: 400, sodnika: Žitnik (Trebnje) in Sok (Ormož).

Urbanscape Loka: Pajntar, A. Vrbinc, M. Vrbinc 2, Rakovec, Šibanc 1, Gartner, Jenko-Bogdanić 8 (4), Kavčič 5, Korošec, Dolenec 1, Cingesar 4, Bradeško 1, Rant 1, Bergant, Rebič, Kete 4.

Maribor Branik: Čudič, Mijušković, Kastelic, Cingesar 2 (2), Žmavc 1, Kaleb 8, Jamnik 1, Poklar 4, Hrastnik 1, Fidel 1, Špende 1, Verdinek 2, Brajović 2, Čagalj, Štumpfl 1, Mišković 1.

Sedemmetrovke: Urbanscape Loka 6 (4), Maribor Branik 3 (2).

Izključitve: Urbanscape Loka 4 minute, Maribor Branik 10 minut.

Dvoboj ekip s sredine lestvice - obe sta pred današnjim dvobojem v Podnu zbrali po sedem točk - se je končal z zmagoslavjem gorenjskih rokometašev. Ti so se s četrto zmago v tej sezoni povzpeli na šesto mesto, Mariborčani pa so z dvema točkama manj na osmem mestu.

Prvi polčas je minil v izenačeni predstavi, nekaj več pobude je bilo na strani domačih rokometašev, ki so si najvišjo prednost priigrali v 25. minuti, ko so povedli s 13:9. V drugi polovici tekme so izbranci gostujočega trenerja Slavka Iveziča vseskozi gledali v hrbet gostiteljem.

Toda v končnici so Štajerci pošteno zadihali za ovratnik Gorenjcem. V zadnji minuti je Ante Kaleb znižal na 25:26, a je zmago gorenjskih rokometašev v izdihljajih izenačene tekme potrdil Alen Šibanc.

V škofjeloški ekipi je bil strelsko najbolj učinkovit Tim Jenko-Bogdanić, v mariborski Kaleb, oba sta dosegla po osem golov.

Škofjeloška ekipa bo v prihodnjem krogu gostovala v Ribnici, mariborska pa bo gostila Celje Pivovarno Laško. Obe tekmi bosta v soboto, 31. oktobra.