31. 10. 2015

Gorenje Velenje - Koper 2013 35:22 (20:10)

Velenjčani so z zmago v devetem krogu v 1. NLB Leasing ligi na vrhu prvenstvene lestvice ujeli Celjane. Gorenje je v domači Rdeči dvorani visoko premagalo Koper 2013 z rezultatom 35:22 (20:10).

GORENJE VELENJE - KOPER 2013  35:22 (20:10)

Velenje - Rdeča dvorana, gledalcev: 1000, sodnika: Košir (Preddvor) in Nahtigal (Ljubljana).

Gorenje Velenje: B. Burić, Ferlin, Zaponšek, Božović 1, Cehte 4, Medved 3, S. Burić 8, Ovniček 2, Skube 4, Golčar 5, Kleč, Gams 4, Ratajec, Nosan 3, Dujmović, Bečiri 1.

Koper 2013: Ponikvar, Vran, Dolenc, Grzentič 2, Vlah 4, Krečić 2. Matijaševič 1, Gašperšič, Moljk, Gorela 2, Zugan 2, Rapotec 2, Smolnik 1, Sokolič 1, Marič 1, Bratković 4.

Sedemmetrovke: Gorenje Velenje 2 (2), Koper 2013  1 (3).

Izključitve: Gorenje Velenje 6 minut, Koper 2013  10 minut.

V polni Rdeči dvorani sta se pomerili druga in četrta ekipa s prvenstvene lestvice, Velenjčani pa v svojem hramu še naprej ostajajo neporaženi. Rokometni praznik pred 1000 gledalci so gostitelji začinili na najlepši možen način - z visoko zmago proti Koprčanom s 13 goli razlike (35:22).

Prvi gol na tekmi in s tem svojega 500. v dresu Gorenja je dosegel organizator igre Staš Skube. A blesteli so vsi varovanci Gregorja Cvijiča in po sedmih minutah so vodili že s petimi goli prednosti (6:1).

Mladi Primorci so bili v teh minutah v napadu nemočni, kar so Velenjčani s hitrimi protinapadi izkoriščali in v 15. minuti povedli z 12:4 ter dokončno napovedali zmagovalca dvoboja. Tudi začetek drugega polčasa je minil v prevladi os, saj so prednost že po petih minutah igre povečale na dvanajst (23:11), že deset minut pred koncem pa s plus 13 (30:17), kar je bila tudi končna razlika.

"Danes smo tekmo vzeli maksimalno zavzeto, skoncentrirano in posledica tega je tudi končni rezultat. Ekipa Kopra je zelo zahtevna ekipa, ima dva izkušena igralca ter obenem tudi mlade, hitre in dobre rokometaše. Morali smo se precej potruditi, da smo tekmo s takšno razliko tudi pripeljali do konca," je po tekmi dejal domači trener Gregor Cvijič.

V naslednjem krogu bo Gorenje gostovalo pri Slovanu v Ljubljani, Koprčane pa v domači Bonifiki čaka sosedski derbi z ekipo Istrabenz Plini Izola.