19. 12. 2015

Jeruzalem Ormož - Celje Pivovarna Laško 28:36 (13:15)

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v 15. krogu v 1. NLB Leasing ligi gostovali v Ormožu in visoko zmagali. Celjani so domače Ormožane nadigrali z osmimi goli razlike - na koncu je bilo 36:28 (15:13).

JERUZALEM ORMOŽ - CELJE PIVOVARNA LAŠKO 28:36 (13:15)

Ormož - Dvorana na Hardeku, gledalcev: 300, sodnika: Žitnik (Trebnje) in Brecelj (Ajdovščina).

Jeruzalem Ormož: Kavčič 5, Horvat, Bogadi 3, Radujković, Čudič 4 (2), Veselko, Žuran 6, Grizolt, Kocbek 2, Balent, Kosi 5 (1), Ozmec, Kolmančič, Rajšp, Cirar 3, Caf.

Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Gajić, Blagotinšek 3, Ivić 3, Babarskas 3, Janc 11, Marguč, Poteko, Zarabec 3, Dujmovič 1, Kodrin, Fižuleto, Patrianova 1, Dobelšek 1, Mlakar 7, Žvižej 3.

Sedemmetrovke: Jeruzalem Ormož 3 (3), Celje Pivovarna Laško 1 (0).

Izključitve: Jeruzalem Ormož 10 minut, Celje Pivovarna Laško 12 minut.

Celjani so pričakovano dosegli 14. zmago in se zavihteli na prvo mesto z 28 točkami (Gorenje ima dve točki manj in tekmo manj). Na drugi strani Ormožani po začetnem naletu nekoliko izgubljajo sapo, kajti na obračunu proti državnim prvakom so doživeli že tretji poraz v nizu, pred tem pa so klonili v Dobovi in Mariboru.

V prvem polčasu tekme v dvorani na Hardeku se je odvijal dokaj izenačen boj, Ormožani pa so imeli dvakrat dva gola prednosti (4:2 in 8:6). Nato so varovanci gostujočega trenerja Branka Tamšeta naredili delni izid 6:0 in v 25. minuti povedli z 12:8, na velik odmor pa odšli s polovično prednostjo (15:13).

Slovenski prvaki iz Celja so v drugem polčasu prikazali bolj odločno in kakovostno predstavo. Takoj na začetku so dosegli štiri gole zapored in v 37. minuti vodili že s plus šest (19:13), njihova najvišja prednost v Ormožu pa je nekajkrat znašala kar devet golov.

V celjski ekipi sta bila najbolj učinkovita Blaž Janc z enajstimi in Žiga Mlakar s sedmimi goli, v ormoški pa je Rok Žuran dosegel šest zadetkov.

Po prekinitvi domače lige zaradi EP na Poljskem bodo Celjani v 16. krogu februarja 2016 gostili Riko Ribnico, Ormožani pa bodo gostovali pri Trimu v Trebnjem.