30. 12. 2016

Mladinci na zadnji tekmi izgubili proti Madžarski

Po zmagah proti Rusiji (33:29) in Hrvaški (24 : 21) je bila slovenska mladinska reprezentanca na pripravljalnem turnirju v madžarskem Dabašu blizu zmagi tudi proti gostiteljem turnirja, a je na koncu izgubila z 22:25.

MLADINCI, PRIPRAVLJALNI TURNIR

Četrtek, 29. decembra:
SLOVENIJA : MADŽARSKA 22:25 (11:10)
Slovenija: Leben, Urbič; Cvetko 2, Grošelj 3, Kavčič, Knavs 1, Kocbek, Kotar, Krečič 1, Marguč 7 (5), Moljk, Planinc 2, Ravlija, Sokolič 3, Velkavrh 2, Vlah 1. Trener: Saša Prapotnik

Izključitve: Slovenija 12; Madžarska 10 minut.
Sedemmetrovke: Slovenija 5/5; Madžarska 4/2.

V 1. polčasu je obramba Slovenije znova delovala na želenem nivoju, vendar je ekipa v zaključku pri vodstvu z 10:8 zapravila tri strele po lepo izdelanih akcijah. Vratar Madžarske Pasztor je bil tisti, ki je preprečil višje slovensko vodstvo ob prvem delu tekme.

Tudi v nadaljevanju so bili Slovenci do 50. minute boljši tekmec in vodili od dveh do treh zadetkov. V dramatični končnici pri vodstvu Madžarov s 23 : 22 je vratnica zaustavila strel Aleksa Vlaha in Madžari so smolo Slovenije hitro kaznovali s štiriindvajsetim zadetkom.

Sašo Praprotnik, selektor Slovenije:

"Turnir je bil odličen pokazatelj naših slabosti in naših dobrih stvari. Slabše bomo odpravljali na pripravah v Gorišnici, tiste boljše bomo še poskušali dvigniti raven višje. S strokovnim štabom verjamemo v te fante, le še "ročno zavoro" bodo morali nekateri popustiti in bomo še boljši. Čaka nas še veliko dela na kratkih pripravah, a se strokovni štab, ki ga poleg mene sestavljajo Vanja Kralj, Jure Natek, Uroš Krstič in Tomaž Skledar veseli dela. Verjamemo, da bodo tudi fantje na zadnji del priprav prišli v želji po trdem delu, dokazovanju in nadvsezadnje po veliki želji po novih uspehih.