9. 10. 2016

Članice zaključile prvi ciklus priprav na EP

Ženska članska reprezentanca je na Madžarskem sklenila prvi ciklus priprav na letošnje evropsko prvenstvo, ki ga bo med 4. in 18. decembrom gostila Švedska. V zadnjem tednu so izbranke selektorja Uroša Bregarja odigrale štiri tekme. Zadnja je bila na sporedu v nedeljo, ko so Slovenke v Siofokiu proti domači izbrani vrsti klonile s 40:28.

Zadnja tekma proti Madžarski je potekala v treh tretjinah s po 25 minutami igralnega časa, Slovenke pa z igro, kljub visoki končni razliki, še zdaleč niso razočarale. Po prvih dveh delih so namreč proti tekmicam, ki bodo čez slaba dva meseca ene izmed favoritk za medaljo, izgubljale le za štiri gole (27:23). Gostiteljice so si nato visoko zmago priigrale šele v zadnji tretjini, ki so jih po dogovoru med selektorjema odigrale mlajše igralke. Z osmimi goli je bila v slovenski vrsti najboljša Barbara Lazović, pet zadetkov je dodala Lea Krajnc. Zaradi lažje poškodbe na zadnji tekmi ni nastopila kapetanka Nina Jeriček, manjkala je tudi Polona Barič, ki si je na sobotnem obračunu - zmaga Madžarske z 32:22 - zvila gleženj.

Pred odhodom k severovzhodnim sosedam je slovenska vrsta na Ptuju odigrala tudi dve pripravljalni tekmi s Češko, na katerih je vknjižila zmago in poraz. V sredo je klonila s 27:30, dan kasneje pa slavila uspeh s 33:28.

Slovenke bodo v začetku decembra med najboljšo evropsko šestnajsterico zaigrale prvič po šestih letih. V Stockholmu se bodo uvodoma borile v skupini A, kjer bodo njihove nasprotnice domačinke Švedinje, Srbkinje in Španke.

Uroš Bregar, selektor Slovenije:
"Z nedeljsko tekmo proti Madžarski sem lahko veliko bolj zadovoljen kot s tisto prvo v soboto. Očitno smo znova potrebovali en polčas, da smo se znali prilagoditi na razmere. Drugo tekmo smo tekmo odigrali po tretjinah, dolgih 25 minut. Prvi dve smo oboji igrali s polno močjo, za zadnjo pa smo se dogovorili, da priložnost ponudimo mlajšim igralkam. Uvodnih 50 minut obračuna je bilo odigranih res na lepi ravni, ta del smo izgubili le za štiri gole. S prikazanim na zadnji tekmi smo lahko zadovoljni."

Barbara Lazović:
"Z rezultatom na drugi tekmi proti Madžarski ne moremo biti zadovoljni, smo pa v igri s soigralkami prikazale pozitivne stvari. Vse štiri tekme so bile dobra priprava na evropsko prvenstvo. Videli smo, na kakšni ravni pripravljenosti se nahajamo, na nas pa je, da do decembrskega tekmovanja izpopolnimo detajle, pri katerih še nismo bile uspešne."