29. 10. 2016

Gorenje Velenje iz Belorusije odhaja praznih rok

Gorenje Velenje je v 9. kolu lige SEHA gostovalo pri Meškov Brestu, od koder se vrača poraženo. Domača ekipa je bila od slovenskih rokometašev boljša s 26:24.

Kljub četrtem porazu v regionalnem tekmovanju ose s prikazanim še zdaleč niso razočarale. Tekmo so začele izjemno in v prvem polčasu proti udeležencem Lige prvakov večkrat vodile celo s tremi goli prednosti. Prvič jim je to uspelo ob koncu 12. minute, ko je trem zaporednim golom Vida Levca zadetek za 7:4 dodal še Alem Toskić. S +3 so Velenjčani nato v preostanku prve polovice obračuna vodili še petkrat (8:5, 9:6, 10:7, 11:8), zadnji,č šest minut in pol pred glavnim odmorom, ko je v protinapadu Niko Medved zadel za 13:10. Vmes so beloruski prvaki svojo obrambno formacijo s 6:0 spremenili v 5:1, s tem nekoliko omrtvili tekoči napad os, ter se do polčasa uspeli približati le na zadetek zaostanka (14:15).

Na začetku druge polovice obračuna so slovenski podprvaki hitro ostali brez dveh igralcev na igrišču, saj si je po Toskiću, ki je bil kaznovan v zadnjih sekundah prvega dela, dvominutno izključitev hitro prislužil še Mitja Nosan. Meškov je tedaj dokončno ujel priključek, v ospredje pa znova stopil ob koncu 41. minute. Trije zaporedni goli rednih udeležencev zaključnih turnirjev Lige SEHA Gazprom v zadnjih štirih sezonah so bili tedaj dovolj za 19:18, kar je bilo njihovo prvo vodstvo po rezultatu 2:1.

Za tem je v velenjskih vratih Roka Zaponška zamenjal Jože Baznik in v nadaljevanju svoje moštvo večkrat obdržal nad gladino. Po eni izmed njegovih obramb je Matjaž Brumen z uspešno sedemmetrovko in golom poskrbel za novo vodstvo črno-rumenih z 21:20, a to ni dolgo vzdržalo. Nekdanji slovenski reprezentant je v zadnjih minutah izid še poravnal na 24:24, za tem pa Luki Mitroviću, ki je poprej slednjemu za izenačenje lepo podal, dvakrat zapored ni uspelo premagati nasprotnega vratarja. Na drugi strani je sledila kazen, domači so dvakrat zadeli, in tekma je bila odločena.

Za Gorenje Velenje je na koncu Toskić prispeval šest zadetkov, enega manj je dodal Levc. Na drugi strani sta Iman Jamali in Pavel Atman vpisala po pet golov, 213 centimetrov visoki latvijski hrust Dainis Krištopans, ki je osam povzročal obilo preglavic na obeh straneh igrišča, pa je prispeval štiri.

Naslednja tekma zasedbo Boruta Plaskana čaka čez dober teden dni. V torek, 8. novembra, bo v regionalnem tekmovanju znova gostovala, tedaj pri Tatranu iz Prešova. Vmes bo potekal reprezentančni premor, med katerim se bo Nejc Cehte (proti Meškovu je zadel dvakrat) boril za mesto v reprezentanci Slovenije, ki jo čakata kvalifikacijski tekmi za EP 2018 proti Švici in Portugalski. Obračun s prvo bo na sporedu že to sredo ob 18.00, v Rdeči dvorani v Velenju. Vstopnice so že naprodaj. Zagotovite si jih lahko na vseh prodajnih mestih www.mojekarte.si, bencinskih servisih Petrol ali preko spleta na povezavi TUKAJ. Cena v predprodaji je 8 EUR, na dan tekme 10 EUR, poseben popust pa velja za vse, ki boste naročili 4 vstopnice, saj boste za njih odšteli zgolj 20 EUR!

Borut Plaskan, trener RK Gorenje Velenje:
"Škoda za izgubljeno točko ali celo tri. Seveda smo razočarani, a moramo biti ob tem tudi realni. Na tekmi smo prikazali precej dobrih stvari. Prvi polčas je naša ekipa odigrala najbolje v tej sezoni, napad je bil tekoč, obramba pa dobra in borbena. V drugem polčasu nam je težave povzročala Meškova obramba 5:1. Na koncu nam je zmanjkalo nekaj sreče, zgrešili smo tudi nekaj neoviranih strelov. To je bilo dovolj za zmago domačih."

Niko Medved, kapetan RK Gorenje Velenje:
"S porazom ne moremo biti zadovoljni. Prikazali smo dobro igro in bili blizu novim točkam v Ligi Seha . Od tega nas je ločilo nekaj zapravljenih priložnosti v napadu. Z igro v prvem polčasu smo lahko zelo zadovoljni, vsekakor pa v njej še imamo nekaj pomanjkljivosti, zlasti v napadu. Gostovanje v Brestu je za nami, s polno paro je potrebno iti naprej in se čim bolje pripraviti na tekmo s Tatranom."