26. 4. 2017

Derbi med Gorenjem in Celjem PL brez zmagovalca

Rokometaši Gorenja Velenja in Celja Pivovarne Laško so se v 5. kolu Lige NLB v Velenju razšli brez zmagovalca. Odločilni zadetek za 25:25 je dosegel Janez Gams v zadnjih sekundah tekme.

LIGA NLB, 5. KOLO

Sreda, 26. aprila:
GORENJE VELENJE : CELJE PIVOVARNA LAŠKO 25:25 (13:14)
Cehte in Medved po 5; Zarabec in Mačkovšek po 6.

Prvič v tej sezoni se je zgodilo, da Celjani niso premagali večnih tekmecev - bili so blizu, a je v zadnji minuti Janez Gams poskrbel za točko domačih, kar pomeni, da sta obe ekipi po 5. kolu končnice Lige NLB za prvaka še vedno izenačeni, odslej pri 47 točkah.

Ekipi sta bili v prvem polčasu dokaj izenačeni, večino časa pa so bili v rahli prednosti Velenjčani, ki so večkrat vodili tudi za tri zadetke, a na glavni odmor so prednost zadetka nesli Celjani. V drugem delu so po golu Gregorja Potočnika domači v 42. minuti spet vodili (19:17), toda Celjani so še naprej pritiskali in v 54. minuti z golom Mihe Zarabca sami povedli s 23:21.

Rok Ovniček je tri minute pozneje na veselje domačih navijačev zadel za novo izenačenje na 23:23 in napovedal zanimivo končnico. Zarabec je sicer v 59. minuti goste spet popeljal v vodstvo za dva gola (25:23), a je nato Nejc Cehte znižal na 24:25, Janez Gams pa je v zadnji minuti izid znova poravnal na 25:25, kar je bil tudi končni izid.