27. 7. 2017

Prva tekma mladink se ni izšla po slovenskih željah

Slovenska ženska mladinska reprezentanca je na prvi tekmi domačega evropskega prvenstva v Celju s 17:24 izgubila proti Črnogorkam.

Izbranke Bojana Voglarja so tekmo začele dobro in se Črni gori upirale ves prvi polčas, ki je bil zelo izenačen z manjšim številom golov. Slovenke so po njem v skoraj polni dvorani Golovec, v kateri je bilo vzdušje ves čas izjemno, zaostajale z 8:9.

Drugi del igre se ni začel po slovenskih željah in kljub nekaj odličnim obrambam Maje Vojnović, sicer najboljše igralke domače izbrane vrste, je bil rezultat v 41. minuti 13:10 za gostje, že dve minuti kasneje pa 15:10. Črnogorke so se predstavile z granitno obrambo, ki Slovenkam ni dopuščala veliko možnosti in prednost je le rasla - v 54. minuti je znašala že sedem zadetkov (19:12), kakršna je bila tudi končna razlika (24:17).

Slovenke bodo drugo tekmo na prvenstvu odigrale v petek ob 19.00 v dvorani Golovec. Za vse obiskovalce je vstop brezplačen.

Bojan Voglar, trener Slovenije:

"Dekleta so se danes želela dokazati, a vidi se, da nimamo višine ter ostalih fizičnih predispozicij, zaradi česar smo izgubljali dvoboje s Črnogorkami in nismo mogli prebiti njihove obrambe. V drugem polčasu se je čutila tudi utrujenost, zaradi katere se zatresejo roke, vlogo k visokem porazu pa je zagotovo odigral tudi pritisk domačega prvenstva."