2. 8. 2017

Druga zmaga slovenskih kadetinj v Makedoniji

Kadetske reprezentantke so po težkem boju proti Izraelu (28:24) v 2. kolu evropskega prvenstva druge divizije proti Kosovu zaigrale bistveno bolje in slavile zmago s 35:22 proti Kosovu.

Prvo četrtino tekme je zaznamovalo majhno število zadetkov. Po uvodnem zadetku Eme Hrvatin je rezultat izenačen ostal vse do 15. minute (3:3), sledila pa je serija zadetkov, po kateri so slovenske rokometašice ušle na 6:3. Tekmice so uspele še enkrat izenačiti, a so pri tem potrošile preveč energije in vidno opešale. Prvi polčas se je končal z rezultatom 13:7, Petra Šurla Toth pa je z nekaj izjemnimi obrambami naredila velik korak k visoki prednosti.

Po premoru so rokometašice Kosova znova pritisnile na plin in se približale na 15:13, a fizične predispozicije so bile na strani naših deklet. Te so počasi stopnjevale ritem igre, v zadnjih minutah pa popolnoma prevladale in praktično vsak zadetek pospremile z izjemnimi asistencami in rešitvami.

Prednost je narasla vse do končnega rezultata 34:22, po Hrvatinovi je tokrat čast najboljše pripadla Maši Semrajc. Pred dekleti sta dva dneva tekmovalnega premora, sledita pa še tekmi proti Islandiji (4. 8.) in Bolgariji (5. 8.), ki se bosta začeli ob 13.00.

Boris Čuk, selektor slovenske kadetske reprezentance:

"Tokrat smo v obrambi igrali bistveno bolje, kot na prvi tekmi. Obramba 4-2 nam je prinesla vso razliko. Ekipa Kosova je kakovostna, sestri Rexhepi sta precej dobri, če bi igrali malce manj globoko, bi imeli velike probleme. Gremo tekmo za tekmo, zagotovo si želimo najboljše, da pridemo do prvega mesta. Imamo dva prosta dneva, lahko se odpočijemo in dobro pripravimo za konec."