4. 8. 2017

Tretja zmaga slovenskih kadetinj na EP v Makedoniji

Po dveh dneh tekmovalnega premora so slovenske kadetinje proti Islandiji zaigrale zelo zbrano že od prve minute in na koncu z 28:15 slavile tretjo zmago.

Ekipa, ki jo na vseh tekmah spremlja tudi  slovenski ambasador v Makedoniji Milan Jazbec, je v prvi polovici prvega polčasa odlično ustavljala islandski napad. V 15. minuti so naše reprezentantke vodile že z 10:3. Več minut za igro so dobile tudi nekatere, ki se proti Izraelu (28:24) in Kosovu (35:22) niso naigrale.

Po prvi minuti odmora so tekmice zaigrale za odtenek bolje, a prednost slovenske reprezentance je vselej znašala vsaj pet zadetkov. Ob koncu prvega polčasa se je rezultat ustavil pri 14:8, vsaj en zadetek je vpisala prav vsaka rokometašica, ki je do takrat stopila na igrišče.

Tudi v drugem polčasu Islandke v napadu niso imele veliko idej. Mreža se je na drugi strani hitro polnila, nekajkrat tudi s pomočjo sreče. V 51. minuti je prednost prvič poskočila na dvomestno vrednost (23:13), do konca pa narasla še za tri zadetke (28:15).

Po Maji Hrvatin in Maši Semrajc je naziv najboljše posameznice tokrat pripadel Saši Golavšek, s šestimi zadetki najboljši strelki njene ekipe.

Zaradi spremenjenega urnika se bo zadnja tekma skupinskega dela prvenstva v soboto, 5. avgusta začela ob 15.00. Finale in s tem tudi uvrstitev na evropsko prvenstvo prve jakostne skupine bodo slovenske reprezentantke lovile proti Bolgariji.

Boris Čuk, selektor slovenske kadetske reprezentance:

"Vsako tekmo odigramo bolje, znova je presodila boljša igra v obrambi. Dobro smo zaustavili njihovo desno zunanjo igralko in prekinjali obrambo na krožno napadalko. Nekoliko smo tvegali in pustili krilom, da so opravila svoje. V napadu smo prikazali zelo raznovrstno igro in bili nevarni z vseh pozicij, zato mislim, da smo zasluženo visoko zmagali."