9. 9. 2017

Mariborčani v končnici do prve zmage

Maribor Branik je na tekmi 1. kola Lige NLB gostoval pri novomeški Krki in si po odličnih zadnjih minutah srečanja priigral zmago (34:31).

Mariborčani so kljub manjšim težavam v dolenjski prestolnici, na koncu vendarle zasluženo osvojili dve točki.

Večji del prvega polčasa je minil v izenačeni in enakovredni igri, končnica pa je bila v znamenju Mariborčanov. Ti so pri izidu 14:14 naredili delni izid 5:1 in si na polčasu priigrali štiri gole prednosti (19:15). Gostitelji so v drugo polovico tekme vstopili odločno in v 35. minuti izenačili na 19:19, negotovo pa je bilo do samega zaključka. V prelomnih trenutkih so znova več znanja in preudarnosti pokazali izbranci gostujočega trenerja Marka Šibile in v 56. minuti povedli za tri gole (32:29), lepo zalogo v zadetkih pa ubranili vse do zadnjega zvoka sirene.