26. 2. 2018

Prvi poraz srednješolk v Katarju

Slovenska ženska srednješolska reprezentanca je v tretjem kolu prvega dela SP v Katarju z 20:23 izgubila proti Braziliji, a se vseeno uvrstila v četrtfinale.

Dekleta rokometnih oddelkov Gimnazije Šiška so na tretji tekmi SP prikazale borbeno igro, a vseeno doživele prvi poraz. Po zelo dobrem in zbranem delu v obrambi so bili streli v napadu žal premalo natančni. Po uvodnem vodstvu Brazilk so Slovenke tekmicam ves čas dihale za ovratnik in na polčas odšle s tremi goli zaostanka. V drugem polčasu so slovenske rokometašice nadaljevale z dobro igro, a ekipa Brazilije ni dopustila, da bi preobrnile rezultat. Slovenija se je kljub porazu uvrstila med najboljših osem ekip sveta, kar je velik uspeh.

V ponedeljek bodo dekleta kot drugouvrščena ekipa svoje skupine odigrala četrtfinalno tekmo proti ekipi Danske.