25. 7. 2018

Slovenija je v polfinalu evropskega prvenstva do 20 let!

Cilj je dosežen - slovenska mladinska reprezentanca se je z zmago proti Islandiji (25:21), četrto na dozdajšnjih petih tekmah, uvrstila v polfinale EP do 20 let v Celju! Za finale v petek ob 19.30 v dvorani Zlatorog proti Portugalski.

Islandija je na začetku srečanja zaigrala zelo trdo v obrambi, kar dokazuje tudi dejstvo, da sta bila do 4. minute izključena že dva njihova rokometaša. Izbranci Saše Prapotnika sprva niso našli odgovora na takšno obrambo, nato pa je z golom za izenačenje na 1:1 led prebil trenutno najboljši strelec Slovenije Grega Ocvirk

V nadaljevanju so slovenski fantje zelo dobro zaigrali v obrambi in s pomočjo Gašperja Dobaja zaklenili svoja vrata ter v 12. minuti povedli s 6:3. Islandski rokometaši so po minuti odmora v napadu zaigrali bolje in po zadetku Birgira Birgissona prišli le na gol zaostanka (5:6). Da bi umirili napad Islandije so minuto odmora vzeli tudi na slovenski strani in z dodatnimi napotki pripomogli k najvišji prednosti do tistega trenutka, ki je znašala štiri zadetke (11:7). V zadnjih minutah srečanja smo gledali izmenične zadetke na obeh straneh, tako da je Slovenija na odmor odšla s 4 goli prednosti (14:10).

Slovenski rokometaši so drugi polčas začeli precej bolje, kot na tekmi proti Nemčiji in si z dvema odličnima obrambama Dobaja in uspešnima napadoma priigrala 6 golov prednosti (16:10), v nadaljevanju pa jo povišala na sedem (19:12). Po znižanju zaostanka Islandcev na 17:21 je bil slovenski selektor v 50. minuti prisiljen vzeti minuto odmora, kar je botrovalo k prekinitvi šestminutnega posta Slovenije, kar je z golom od daleč dosegel Domen Makuc (22:18). Islandski rokometaši so imeli v zadnjih minutah kar nekaj priložnosti za znižanje zaostanka, ki jih niso znali izkoristiti. Slovenija si je z končno zmago 25:21 priigrala tako želeno polfinale, v katerem jo čaka reprezentanca Portugalske.

Pri Sloveniji sta največ golov dosegla Kristjan Horžen in Gregor Ocvirk (oba s po 5), z 12 obrambami pa je izstopal Gašper Dobaj. Pri Islandiji je bil s 6 zadetki najbolj uspešen Birgir Birgisson.

Najboljši igralec tekme: Kristjan Horžen (Slovenija).

Saša Prapotnik, trener Slovenije:

"Imamo uro ali dve, da proslavimo uvrstitev v polfinale, nato pa sledijo priprave na Portugalsko. Z igro svojih fantov sem zadovoljen, nekoliko me je zmotil le konec, vendar na takšnih tekmah pride tudi do padcev. Čestitam jim, saj so do zdaj oddelali vse tako, kot je bilo potrebno, zato za prihajajoče tekme upam, da se bomo le še dvigovali."

Kristjan Horžen, igralec Slovenije:

"Naš prvi cilj je bil, da se prebijemo v glavni del tekmovanja, nato pa v borbo za polfinale, kar smo zdaj izpolnili. Prvo priložnost smo imeli že proti Nemčiji, vendar se nam ni izšlo. Danes smo pokazali, da se znamo boriti, tako v obrambi kot v napadu."