29. 1. 2021

Velenjčani ob povratku Verdinka do zmage nad Koprom

Na prvi tekmi Lige NLB v letu 2021 so rokometaši Gorenja Velenja na domačem parketu ugnali Koprčane. Zaostal obračun 11. kroga se je končal z rezultatom 31:27. V vrstah črno-rumenih so se poleg 11. para točk razveselili tudi povratka Matica Verdinka, ki se je na igrišče vrnil po hudi poškodbi palca leve roke.

LIGA NLB, ZAOSTALA TEKMA 11. KROGA:

Petek, 29. januarja:
RK GORENJE VELENJE : RD KOPER 31:27 (17:13)
Sokolič 6 (1), Tajnik (2) in A. Kavčič po 5; Kete , Poklar (3) in S. Slatinek Jovičić po 5.

STATISTIKA

Igralec tekme: Aleks Kavčič (RK Gorenje Velenje)

Velenjski in koprski rokometaši v Šaleški dolini odigrali prvo ligaško tekmo po več kot enomesečnem premoru zavoljo svetovnega prvenstva v Egiptu. Premierna tekma v tem letu se je končala z zmago favoriziranih domačih rokometašev, ki so se utrdili na tretjem mestu, za drugouvrščenimi Trebanjci, ki so v dosedanjem delu državnega prvenstva odigrali tudi dve tekmi več, pa zaostajajo zgolj eno točko.
Izbranci domačega trenerja Zorana Jovičića so temelje za novo zmago postavili že v prvi polovici tekme. Že v peti minuti so povedli s 4:1, do konca polčasa pa si štirikrat priigrali prednost šestih golov (13:7, 15:9, 16:10 in 17:11).
V začetku drugega polčasa je bila njihova igra še naprej kakovostna, po vodstvu s 25:18 v 43. minuti pa je bilo tudi jasno, da bodo na svoji dvanajsti tekmi v ligi NLB dosegli enajsto zmago.
V velenjski ekipi je bil najbolj učinkovit Tilen Sokolič s šestimi goli, v koprski pa so Staš Slatinek-Jovičić, Tine Poklar in Andraž Kete dosegli po pet zadetkov.
Velenjska ekipa bo tekmo 15. kroga igrala v četrtek, 4. februarja, ko bo gostila LL Grosist Slovan, koprska pa bo v soboto, 6. februarja, gostovala v Mariboru.

IZJAVI PO TEKMI:

Matic Verdinek, rokometaš Gorenja Velenja:
"To je moja prva tekma po poškodbi. Imam še nekaj strahu in upam, da bo v prihodnje bolje. Dobil sem priložnost, ni pa to igra, ki smo jo bili vajeni z moje strani. Glede tekme lahko rečem, da smo prvi polčas dobro odprli tekmo in povedli za šest zadetkov, izkazali smo se v obrambi in napadu. Potem smo storili nekaj napak, ampak v nadaljevanju smo dobro igro nadgradili in na koncu zasluženo zmagali. Čestitam celi ekipi!"

Uroš Rapotec, trener Kopra:
"Čestitam Gorenju Velenju za zmago. Fantje so prikazali lepo predstavo. Borili so se vseh 60 minut, ampak naredili preveč napak, da bi lahko tako izkušeno ekipo premagali, še posebej doma. Menim, da so moji fantje odigrali korektno. Sedaj pa se bomo osredotočili na tekme, ki prihajajo."

Že odigrano, sobota, 28. novembra:
RK SLOVENJ GRADEC 2011 : RK TRIMO TREBNJE 27:25 (13:13)
MRK LJUBLJANA : RD RIKO RIBNICA 28:29 (13:14)
RD URBANSCAPE LOKA : MRD DOBOVA 24:25 (12:12)
RD LL GROSIST SLOVAN : RK JERUZALEM ORMOŽ 31:33 (16:13)

VEČ O TEKMAH

Sobota, 21. novembra:
RD BUTAN PLIN IZOLA : RK CELJE PIVOVARNA LAŠKO 21:39 (11:16)
VEČ O TEKMI

Odloženo:
RK MARIBOR BRANIK : MRK KRKA

LIGA NLB, ZAOSTALA TEKMA 8. KROGA:

Sobota, 30. januarja, ob 18.00:
RD URBANSCAPE LOKA : RD LL GROSIST SLOVAN (prenos na Facebook strani Lige NLB)

IZJAVA PRED TEKMO:

Gašper Mali, rokometaš Urbanscape Loke:
"V soboto nas čaka težka in borbena tekma z LL Grosistom Slovanom. Ker smo direktni konkurenti je ta tekma še pomembnejša in odločale bodo malenkosti.”

Aleš Repina, trener LL Grosista Slovana:
"Upamo, da nam bo šel drugi del veliko bolje kot prvi, sploh glede rezultatov. Dejstvo je, da se do novega leta nismo izkazali in da bo potrebno za zmage igrati bolje. Med premorom se je precej dogajalo. Imeli smo mini priprave pod vodstvom našega trenerja za telesno pripravo, Roka Košaka. Odigrali smo pripravljalni tekmo in zadnja dva tedna predvsem pilili našo rokometno igro. Zapustil nas je tudi igralec, ki mu želimo veliko sreče v nadaljnji karieri. Čeprav je imel pomembno vlogo v ekipi menim, da bi njegov odhod vseeno znal imeti pozitiven efekt na ekipo, ker bo zdaj več prostora za tiste, ki niso toliko igrali, da se bodo lahko izkazali. Vsekakor moramo iti tekmo po tekmo. Urbanscape Loka je pravi preizkus za nas, da dokažemo, da lahko v gosteh premagamo ekipo, ki igra prvo ligo že vrsto let."

LIGA NLB, ZAOSTALA TEKMA 12. KROGA:

RK JERUZALEM ORMOŽ : RK SLOVENJ GRADEC 2011 (prenos na Facebook strani Lige NLB)

IZJAVI PRED TEKMO:

Tomislav Balent, vratar Jeruzalema Ormoža:
"Pred tekmo s Slovenj Gradcem nismo v idealnem stanju, ampak prav na račun vročega Hardeka verjamem, da lahko premagamo žilavi Slovenj Gradec. Gre za preloženo tekmo 12. kroga, ki bi morala biti odigrana v soboto 5. decembra. Takrat smo se zares nahajali v odlični formi in takrat bi težko Korošci uspeli izvleči ugoden izid. Danes je stanje povsem drugačno. Prvič, odkar treniram rokomet, gremo v prvenstvo brez pripravljalne tekme. Na drugi strani je Slovenj Gradec odigral nekaj pripravljalnih tekem in glede tega je zagotovo v prednosti. Želim si, da bomo imeli dovolj moči za celotno tekmo in da bomo predvsem željni igre ter zmage. To bo težka tekma, kjer pa bodo točke štele dvojno. Po običaju bo zmagala tista ekipa, ki bo bolj kompaktna v obrambi in bo dosegla več lahkih zadetkov. Pomembno vlogo bomo imeli tudi mi vratarji. Število obramb bo moralo biti preko deset, upamo na vsaj petnajst obramb."

Sebastjan Sovič, trener Slovenj Gradca 2011:
"Jeruzalem Ormož ima odlično ekipo, ki že kar nekaj časa igra v enaki sestavi in je zelo uigrana. Izkušenim nosilcem igre vsako leto priključi kakšnega nadarjenega mladeniča iz svoje rokometne šole. Že vrsto let je stabilen prvoligaš, znan po tem, da doma redko izgublja. Mi smo se na nadaljevanje prvenstva pripravljali v domači dvorani, kjer smo imeli odlične pogoje za trening, sobotna tekma pa bo pokazala, do kolikšne mere smo jih izkoristili."

14 RD BUTAN PLIN IZOLA 12 2 1 9 292:366 -74 5
*tekma RD Urbanscape Loka : RK Maribor Branik še ni registrirana zaradi pritožbe slednjega.