30. 1. 2021

Zagorjanke nadaljujejo uspešen niz

Na uvodni tekmi 15. kroga 1. ženske rokometne lige so se zmage razveselile Zagorjanke. Te so na domačem parketu po preobratu v zadnjih minutah s 23:22 ugnale Koprčanke.

Zasavke tako nadaljujejo izjemno uspešen niz v letu 2021, na štirih tekmah so oddale le točko ob remiju z ajdovskim Mlinotestom.

Preostale tekme so zaradi zaradi reprezentančnih obveznosti (mladinska reprezentanca) posameznih rokometašic Krima Mercatorja, Z'dežele, Ptuja in Trga ABC Izole prestavljene, novomeška ekipa pa se zaradi okužb s koronavirusom navaja v karanteni.

1. ŽENSKA ROKOMETNA LIGA, 15. KROG:

Sobota, 30. januarja:
RŽK ZAGORJE : ŽURD KOPER 23:22 (12:8)
Golavšek 7, Nikolić 6 (1); Škabar 10 (5), Petrinja, Hilj in Gojkovič po 3.

IZJAVI PO TEKMI:

Manca Pirc, rokometašica Zagorja:
"Za nami je prava prvenstvena tekma, pravi derbi. Na koncu smo zasluženo zmagali."

Igor Poklar, trener Kopra:
"Tekma je bila kakovostna z obeh strani. Zaslužen bi bil neodločen izid, po mojem mnenju pa celo zmaga naše ekipe. Vendar v športu ni vedno dovolj le dobra igra."

Torek, 2. februarja, ob 19.00:
ŽRK TRGO ABC IZOLA : ŽRD LITIJA (prenos na Facebook strani 1. ženske rokometne lige)