24. 5. 2021

V ponedeljek v Zrečah zbor ženske reprezentance

V ponedeljek popoldne se bo v Zrečah zbrala ženska članska reprezentanca. Ta bo reprezentančni teden, ki ga je evropska rokometna zveza letos na novo dodala v svoj koledar, izkoristila za različna testiranja in medsebojno povezovanje. Poleg vseh najboljših, trenutno razpoložljivih rokometašic je selektor Dragan Adžić na priprave povabil nekaj novink, ki jih bo lahko v živo spremljal z roba igrišča.

"Naši ekipi bo reprezentančni zbor v juniju prišel izredno prav. Teden dni, ki se bo odvil praktično že po koncu klubskih sezon, bomo z dekleti izkoristili za različna testiranja. V sodelovanju s Fakulteto za šport bomo nadaljevali tradicijo izvrstnega testiranja motoričnih sposobnosti, telesne priprave in stanja rokometašic," se na novo snidenje z igralkami ozira Adžić in obenem doda: "Po drugi strani bomo skupen čas v Zrečah izkoristili tudi za skupne aktivnosti izven igrišč. S štabom pripravljamo različne teambuildinge, ki bodo dekleta še dodatno povezali pred vsem, kar čaka slovensko reprezentanco v bližnji prihodnosti."

Na zbor sem povabil nekoliko več rokometašic. Poleg tistih, ki se vračajo po poškodbah bodo prisotne tudi nekatere, ki še niso bile na treningih pod mojim vodstvom. Preverili bomo njihove sposobnosti, saj želimo čim bolj razširiti nabor igralk," dodaja Črnogorec na slovenski klopi, ki bo z ekipo v Zrečah ostal do nedelje.

Poleg ne bo vseh treh kandidatk za mladinsko reprezentanco - Erin Novak, Karin Kuralt in Nine Kovšca. "Mladinke morajo biti popolnoma osredotočene na julijsko evropsko prvenstvo v Celju, ki je za njih najpomembnejše tekmovanje v letošnjem letu!" svojo razumljivo odločitev pojasni slovenski selektor, ki v isti sapi dodaja, da bo budno spremljal vse nastope mladinske izbrane vrste, ki jo vodi njegov pomočnik Gašper Kovač.

Adžić naslednji reprezentančni zbor pripravlja preko vikenda v začetku jeseni, tik pred začetkom nove sezone. "Priprave v jeseni bodo kratke, saj bodo potekale konec tedna, nanje pa bomo povabili le rokometašice iz slovenskih klubov. Tedaj se nam bodo pridružile tudi mladinke, ki si bodo vabilo zaslužile s svojimi predstavami na že omenjenem prvenstvu," selektor še enkrat več poudari svojo namero, da dolgoročno resno računa tudi na mlade, talentirane rokometašice, ki jih v Sloveniji ne manjka.

Konec letošnjega leta slovensko vrsto čaka nastop na že omenjenem svetovnem prvenstvu, obenem pa bo nastopila v posebnem pokalu evropske rokometne zveze, namenjen reprezentancam, ki so neposredno uvrščene na naslednje evropsko prvenstvo leta 2022. Poleg Slovenije bosta v njej nastopili obe sogostiteljici Črna gora in Severna Makedonija ter aktualne prvakinje Norvežanke.

IGRALKE, VABLJENE NA PRIRPAVE:
Igralka Igralno mesto Rojena Višina Klub
Ana Abina leva zunanja 1997 175 ŽRK Krka Novo mesto
Aneja Beganović krožna napadalka 1997 173 RK Podravka Vegeta (HRV)
Iza Bon Brzin levo krilo 1999 165 ŽRK Z'dežele
Živa Čopi desno krilo 1998 163 ŽRK Krka Novo mesto
Nuša Fegic srednja zunanja 1998 169 ŽRK Mlinotest Ajdovščina
Teja Ferfolja krožna napadalka 1991 183 ŽRK Mlinotest Ajdovščina
Tija Gomilar Zickero desno krilo 2000 168 RK Krim Mercator
Ana Gros desna zunanja 1991 186 Brest Bretagne Handball (FRA)
Ema Hrvatin leva zunanja 2000 177 Cannes Mandelieu (FRA)
Manca Jurič krožna napadalka 1995 173 RK Krim Mercator