17. 11. 2021

Dve točki ostajata v Novem mestu

Deseti krog modre skupine 1. ženske rokometne lige sta v sredo zvečer odprli ekipi Krke Novega mesta in Trga ABC Izole. Obračun v športni dvorani Stopiče so z visoko prednostjo dobile gostiteljice. Tekma se je končala s končnim rezultatom 35:21.

Rokometno dogajanje modre skupine se bo nadaljevalo v soboto, ko rokometašice Mlinotesta Ajdovščine čaka gostovanje na Ptuju. V nedeljo bo na sporedu še obračun med ekipama Velenja in Zelenih dolin Žalca.

Vse tekme devetega kroga zelene skupine bodo odigrane v sobotnih terminih. Vrhničanke se odpravljajo v Kranj, v Kopru bo gostovala zasedba Branika Maribora, Logatčanke pa bodo gostile rokometašice Olimpije.

1. ŽENSKA ROKOMETNA LIGA, MODRA SKUPINA, 10. KROG:

sreda, 17. novembra:
ŽRK KRKA NOVO MESTO : ŽRK TRGO ABC IZOLA 35:21 (16:11)
Čopi 12, Kramar 8; Hodžič 6 (2), Vujmilovič 5.

Dvoboj je z golom za gostiteljice odprla Petra Kramar, na drugi strani pa je odgovorila Martina Vujmilovič. Vse do 20. minute, ko je bil rezultat 9:9, je bil obračun izenačen. V nadaljevanju so Novomeščanke dosegle dva zadetka in sledila je minuta odmora na zahtevo Mateja Marinca, ki je na gostovanju na Dolenjskem vodil rokometašice Trga ABC Izole. Tudi po premoru se rokometašice Krke Novega mesta niso ustavile, še dvakrat so zatresle mrežo in imele tako štiri gole prednosti, ob koncu polčasa pa pet. Prvi del obračuna se je končal z rezultatom 16:11.
Izoljankam ni steklo niti v drugem delu tekme. V 45. minuti igre je Erin Novak zadela za dvomestno prednost gostiteljic (25:15), po delnem izidu 3:0 pa je bilo dokončno jasno, katera od ekip se bo veselila nove zmage. Tekma se je končala z rezultatom 35:21 v korist izbrank Gašperja Kovača.
Pri domači zasedbi je bila z 12 zadetki najbolj razpoložena Živa Čopi, za Izoljanke pa jih je šest prispevala Sara Hodžič.
Dvoboj enajstega kroga 1. ženske rokometne lige bodo Novomeščanke odigrale v Ljubljani, Izoljanke pa čaka gostovanje na Ptuju.

Karin Kuralt, rokometašica Krke Novega mesta:
"Vedele smo, da bo tekma zahtevna, zato smo vanjo vstopile zbrano in borbeno. Dobro smo odigrale v obrambi in si izborile veliko lahkih zadetkov iz nasprotnih napadov. Dve točki zasluženo ostajata doma."

Mandy Štritof, rokometašica Trga ABC Izole:
"Mislim, da smo tekmo odprle dobro, pristopile smo borbeno. Naš cilj je bil, da naredimo čim manj napak. Poznalo se je, da nismo imele menjav. V drugem polčasu smo izgubile osredotočenost, kar so tekmice izkoristile. Čestitamo rokometašicam Krke Novega mesta in gremo novim tekmam naproti."