15. 6. 2022

Na novembski EP v Sloveniji tudi naš sodniški par

Evropska rokometna zveza je objavila seznam delegiranih sodnikov na ženskem evropskem prvenstvu, ki ga bomo sogostili tudi v Ljubljani in v Celju. Rokometno zvezo Slovenije in Združenje rokometnih sodnikov Slovenije je doletela nova velika čast, saj bosta del dogodka tudi sodnika Ozren Backović in Mirko Palačković.

Za slovenskima sodnikoma je dve desetletji dolga kariera, na kateri se bosta prvič preizkusila na članski mednarodni ravni. Pred tem sta sodila na vseh treh evropskih prvenstvih mlajših starostnih selekcij, ki so potekala v Celju - leta 2018 za fante do 20 let, leta 2019 za dekleta do 17 ter leta 2021 za dekleta do 19 let.

Do evropskega prvenstva sodniški par Backović-Palačković to poletje čaka tudi evropsko prvenstvo do 18 let v Podgorici.