4. 2. 2022

Celjani v drugi del lige NLB vstopajo z zmago

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so drugi del prvenstva začeli tako, kot so končali prvega - z zmago. Tokrat so bili boljši od ekipe Maribora Branika.

Ta konec tedna je bil odigran le en obračun 14. kroga lige NLB. V dvorani Lukna so bili gostitelji dobro pripravljeni na tekmece iz Celja. Obračun je bil odprt vse do 46. minute. V končnici so gostje niti igre prevzeli v svoje roke in strli odpor Mariborčanov. Štajerski derbi se je končal z rezultatom 30:24 v korist izbrancev Alema Toskića.

Tekmovanje se bo zaradi trenutnih zdravstvenih razmer nadaljevalo prihodnji petek. Sledile bodo še tekme med zasedbama Urbanscapa Loke in Jeruzalema Ormoža, Kopra in LL Grosista Slovana, SVIŠ Ivančne Gorice in Ljubljane, Dobove in Slovenj Gradca 2011 ter Gorenja Velenja in Trima Trebnjega.

LIGA NLB, 14. KROG:

petek, 4. februarja:
RK MARIBOR BRANIK : RK CELJE PIVOVARNA LAŠKO 24:30 (12:12)
Janc (1) in Planinšek po 6; Mlakar in Cokan po 6.

Igralec tekme: Tadej Mazej (RK Celje Pivovarna Laško)

Po več kot poldrugem mesecu tekmovalnega premora zaradi moškega evropskega prvenstva na Slovaškem in Madžarskem so ponovno oživela rokometna igrišča tudi v ligi NLB. Na uvodni tekmi 14. kroga so vodilni Celjani v štajerski prestolnici dosegli trinajsto zmago v sezoni. Ob dveh tekmah več imajo pet točk prednosti pred drugouvrščenimi Trebanjci.
Izbranci trenerja Alema Toskića so šele v končnici tekme zlomili odpor Maribora Branika. Rezultat po polovici obračuna je bil namreč poravnan na 12:12, tudi v nadaljevanju pa je bil dvoboj odprt. V 46. minuti je semafor kazal 21:20 v korist gostov, ki so nato zagospodarili v dvorani Lukna. V štirih minutah so tekmecem ušli na štiri gole prednosti (25:21), ki je v končnici niso zapravili. Varovance trenerja Luke Žvižeja so imeli ves čas pod nadzorom, v 56. minuti so si priigrali najvišje vodstvo na tekmi (29:22). Obračun se je končal s končnim rezultatom 30:24 v korist rokometašev iz knežjega mesta.
Pri gostih sta bila strelsko najbolj učinkovita Tim Cokan in Žiga Mlakar, pri Mariborčanih pa Nejc Planinšek in Mitja Janc. Vsi so zadeli šestkrat.
Mariborčani se bodo v okviru 15. kroga lige NLB odpravili na gostovanje k ekipi Ljubljane, Celjani pa bodo v dvorani Zlatorog pričakali zasedbo Herza Šmartnega.

IZJAVI PO TEKMI

Luka Žvižej, trener Maribora Branika:
"Mislim, da smo velik del tekme odigrali zelo dobro. Parirali smo Celjanom. Na koncu nam je zmanjkalo moči. Gostje so zasluženo zmagali, mi pa smo pokazali, da lahko. Za kaj več bi morali biti vseh 60 minut na najvišji ravni. Zdaj imamo 14 dni, da se pripravimo na tekmo proti ekipi Ljubljane. Tja gremo po dve novi točki."

Alem Toskić, trener Celja Pivovarne Laško:
"Glede na potek tekme smo lahko zadovoljni le z dvema točkama. Po to smo prišli v Maribor, a od samega začetka nam ni šlo. Imeli smo resne težave, ampak na koncu smo se izvlekli in pokazali našo kakovost. Mislim, da smo zasluženo zmagali."