26. 2. 2022

Remi v Velenju, v Izoli pa prepričljiva zmaga Ajdovk

1. ženska rokometna liga se je v soboto nadaljevala z dvema zaostalima obračunoma. Na delu so bile Velenjčanke, Litijanke, Izolanke in Ajdovke.

Na četrti odigrani tekmi 12. kroga modre skupine nismo dobili zmagovalk. Dvoboj v velenjski Rdeči dvorani se je končal z remijem (22:22), tako da so rokometašice Velenja in Litije v žep pospravile po eno točko. Drugi sobotni obračun 1. ženske rokometne lige pa sta odigrali ekipi Trga ABC Izole in Mlinotesta Ajdovščina. Zaostalo tekmo 15. kroga so prepričljivo dobile gostje, ki so bile boljše s 33:20.

1. ŽENSKA ROKOMETNA LIGA, MODRA SKUPINA, 12. KROG:

sobota, 26. februarja:
ŽRK VELENJE : ŽRD LITIJA 22:22 (15:13)
Kaltak 9, Jeras in Ferenc (3) po 3; Kogovšek 5 (1), Ambrož (3) in Bajc po 4.

Velenjčanke so obračun odprle po svojih željah, povedle s 4:1 in kazalo je, da na domačem parketu težav s tekmicam ne bodo imele. V 11. minuti je Manca Kogovšek zadela za izenačenje (4:4), nato pa so izbranke Snežane Rodič znova ušle. Najvišjo prednost so imele šest minut pred koncem prvega dela dvoboja, ko so vodile za pet golov (13:8), a so se Litijanke znova vrnile. Do glavnega odmora so zaostanek zmanjšale na dva gola (13:15) in tako pred drugim polčasom ohranile možnosti za končno zmago. Pet minut je trajalo, da se je po vrnitvi ekip na igrišče mreža znova zatresla. Nika Oder je zadela za 16:13. Gostje so v nadaljevanju ves čas lovile zaostanek največ treh zadetkov, v 53. minuti pa jim je uspelo izenačiti (19:19). Rezultata jim sicer ni uspelo obrniti, iztržile pa so novo točko.
Najboljša strelka tekme je bila članica domače zasedbe. Ines Kaltak je zadela devetkrat. Med Litijankami pa je bila strelsko najbolj razpoložena Manca Kogovšek s petimi goli.
Po kratkem tekmovalnem premoru se bodo Velenjčanke pomerile s Celjankami, ekipa Litije pa bo gostovala pri Krimu Mercatorju.

Ines Kaltak, rokometašica Velenja:
"Na tekmo proti Litijankam smo se dobro pripravljale. Vedele smo, da nas čaka zahteven obračun. Ekipi lahko čestitam za prikazano predstavo. Borile smo se od prve do zadnje minute, na koncu pa nam je zmanjkalo nekaj sreče."

Tina Strmljan, rokometašica Litije:
"Tekmo smo odprle zelo slabo, predvsem v obrambi, kar so gostiteljice izkoristile. Nato se nam je uspelo približati in na koncu smo se veselile ene točke."

1. ŽENSKA ROKOMETNA LIGA, MODRA SKUPINA, 15. KROG:

ŽRK TRGO ABC IZOLA : ŽRK MLINOTEST AJDOVŠČINA 20:33 (9:20)
Vujmilovič 5, Bratina (1) in Berzelak po 3; Abina 9, Leški (4) in Černigoj (2) po 5.

Rokometašice Mlinotesta Ajdovščine so v obračun v Izoli vstopile kot vodilna ekipa 1. ženske rokometne lige, zato so veljale za izrazite favoritinje in to vlogo so upravičile. Gostiteljice so do 14. minute, ko so imele minimalni zaostanek (6:7), še držale stik z Ajdovkami. Izbranke Jana Žbogarja pa so v nadaljevanju stopile na plin. Izolanke so s čvrsto obrambo zaustavile in si z delnim izidom 5:0 priigrale ugodno prednost (12:6). Do konca prvega polčasa so vodstvo še povečale in se na odmor odpravile z zalogo enajstih golov (20:9). V drugem polčasu ekipa Trga ABC Izole ni uspela uprizoriti preobrata. Najvišji zaostanek so imele v končnici tekme, ko so Ajdovke vodile za 14 zadetkov (31:17 in 33:19), na koncu pa zmago slavile z rezultatom 33:22.
Največ zadetkov je za domačo zasedbo prispevala Martina Vujmilovič, ki je zadela petkrat. Devetkrat pa je žogo v mrežo pospravila Ana Abina.
V 18. krogu bodo Izolanke gostile zasedbo Zagorjanke, s katerimi bodo Ajdovke odigrale obračun 17. kroga.

Mandy Štritof, rokometašica Trga ABC Izole:
"Rokometašice Mlinotesta Ajdovščine so upravičile vlogo favoritinj. Na začetku smo držale stik z njimi, nato pa so pokazale, zakaj so prve na lestvici. Že premalo osredotočenosti pri strelih je privedlo do velikega zaostanka."

Nuša Fegic, rokometašica Mlinotesta Ajdovščine:
"Zadovoljne smo, saj smo uspešno zaključile zelo naporen teden. Več priložnosti so na obračunu proti Izolankam dobile tudi druge soigralke, za kar sem zelo vesela. To si zaslužijo, prikazale so dobro igro. Upam, da bo v prihodnje tega še več."