30. 3. 2022

Pred povratnim obračunom kvalifikacij za četrtfinale možni vsi scenariji

V sredo sta ekipi Kopra in Velenja začeli s kvalifikacijami za četrtfinale modre skupine 1. ženske rokometne lige, Velenjčanke pa so si po izenačenem dvoboju priigrale gol prednosti pred povratnim obračunom.

Velenjčanke in Koprčanke so se najprej srečale v Kopru. Obračun je bil skozi vseh 60 minut precej izenačen, saj si nobena od ekip ni priigrala prednosti višje od treh zadetkov. Tako je bilo tudi po zadnjem zvoku sirene. Gostje so sicer zabeležile zmago, a je pred nedeljskim obračunom, ko se bosta zasedbi ob 19.30 srečali v Velenju, še vse odprto.

Zmagovalke kvalifikacij si bodo priigrale tudi mesto v modri skupini v sezoni 2022/23.

1. ŽENSKA ROKOMETNA LIGA, KVALIFIKACIJE MODRA SKUPINA:

sreda, 30. marca:
ŽURD KOPER : ŽRK VELENJE 24:25 (14:12)
Kadić (5) in Škabar po 7; Ferenc 9 (6), Jeras in Kaltak po 4.

Prvi kvalifikacijski dvoboj je odprla Ana Jeras, ki je v vodstvo povedla Velenjčanke (1:0). Minimalno prednost so gostje ohranjale uvodnih 20 minut tekme, nato pa je Metka Škabar zadela za prvo vodstvo Koprčank (9:8). Z delnim izidom 3:0 so si priigrale majno prednost (11:8), do odmora pa se bolj niso uspele odlepiti. Po prvi polovici dvoboja je rezultat znašal 14:12 v korist izbrank Željka Zirduma. V drugem polčasu so gostiteljice še nekaj časa vztrajale v vodstvu, nato pa je v 41. minuti na 16:16 izenačila Ana Jeras. Velenjčanke so po tem zadetku niti igre vzele v svoje roke. Vodile so za gol ali dva, do višje prednosti pa niso prišle. Tako so tudi sklenile obračun - sicer z zmago (25:24), a imajo za povratni obračun le gol zaloge.
Najbolj razpoloženi strelki domače zasedbe sta bili Zana Kadić in Metka Škabar s sedmimi goli, Nastja Ferenc jih je dosegla devet.

Zana Kadić, rokometašica Kopra:
"Zavedale smo se, da tekma ne bo enostavna. Kljub temu da smo se borile v napadu in obrambi, smo bile žal za gol prekratke. Nič zato. V nedeljo imamo novo priložnost, ki jo bomo izkoristile, da si zagotovimo nastop v četrtfinalu modre skupine."

Nastja Ferenc, rokometašica Velenja:
"Vedele smo, da bo tekma v Kopru zahtevna. Tekmic se spomnimo še iz pretekle sezone, ko so igrale v 1. ženski rokometni ligi. To ni bila naša igra, tudi proti boljšim ekipam smo nudile boljši odpor. Vesela sem za soigralke, za zmago, a menim, da moramo še veliko popraviti."