28. 6. 2022

Slovenke v borbo za končno 13. mesto

Mlade slovenske rokometašice na svetovnem prvenstvu do 20 let do konca nastopov čakata tekmi za razvrstitev od 13. do 16 mesta. Na zadnji tekmi drugega dela tekmovanja so morale s 26:23 priznati premoč Čehinjam.

Izbranke selektorja Sebastjana Oblaka so nastope v skupini III zaključile na četrtem mestu. Na prvi tekmi za končno razvrstitev se bodo v četrtek v dvorani Golovec pomerile z Tunizijo, na petkovi tekmi pa, glede na razplet tekme, z eno izmed reprezentanc iz para med Francijo in Egiptom.

Slovenke so na zadnjem obračunu drugega dela prvenstva češkim tekmicam dobro sledile, sredi 26. minute pa so te ušle na do tedaj najvišjo prednost štirih zadetkov (14:10). S takšno razliko sta se ekipi odpravili tudi na glavni odmor (17:13).

V nadaljevanju so slovenske rokometašice zaigrale bolj preudarno. Na začetku 35. minute je Erin Novak s sedmih metrov znižala na 15:17, a nato njena ekipa ob dveh igralkah več v polju tega ni znala nadgraditi.

Na tribunah je med slovenskimi navijači znova završalo ob koncu 38. minute, ko je Ema Marković Slovenijo približala le na zadetek (18:17). A znova sta sledili dve zaporedni izgubljeni žogi, po katerih so se Čehinje iz nasprotnih napadov oddaljile na 21:17.

Slovenske rokometašice so nato zapretile še dvakrat. Na začetku 46. minute je Tjaša Žener zadela za 21:22, osem minut kasneje pa Nika Ocepek za 22:23. Kljub temu so bile za dokončen priključek in piko na i Slovenke vedno za odtenek prekratke.

V slovenski vrsti je bila z osmimi zadetki najboljša Novakova, po štiri sta dodali Azra Zulić in Nika Ocepek. Pri Čehinjah je sedemkrat zadela Barbora Kroftova.

Sebastjan Oblak, slovenski selektor:
"Tekmo smo skušali odigrati po najboljših močeh in samo zmagati. O četrtfinalu nismo razmišljali. Vidi se, da so tekmice, ki so boljše od nas, skupaj preživijo veliko več časa od nas. Žal nam proti Čehinjam ni uspelo, a dekleta so se borila, bile so res fenomenalne. Morda je bil začetek tekme nekoliko slabši, a nimam jim kaj očitati. Na preostalih tekmah bomo prav tako skušali pokazati največ, česar smo sposobni. Ni vseeno, ali tekmovanje zaključiš kot 13. ali 16.."

Nika Ocepek, slovenska reprezentantka:
"Naš cilj je bila zmaga. Žal nam ni uspelo, a borile smo se povsem do konca. Nismo se obremenjevale s tekmo proti Angoli. V nov preizkus smo se podale s čisto glavo. Žal nam ni uspelo, a dokazale smo, da lahko pariramo tekmicam. Žal mi je čistih strelov, ki smo jih zapravile. Zmanjkalo nam je namreč nekaj osredotočenosti pri zaključkih, medtem ko smo se v obrambi borile zares dobro."