15. 4. 2023

V Vipavski dolini za pokalno lovoriko v rokometu

Dvorana Police v Ajdovščini bo konec tega tedna gostila ženski zaključni rokometni turnir za pokal Slovenije. Sobotna polfinalna para sta Zvezda Logatec - Trgo ABC Izola (16.30) in Mlinotest Ajdovščina - Krim Mercator (19.30), finalna tekma se bo dan kasneje pričela ob 17.30.

Krimovke bodo na jubilejnem 30. pokalnem tekmovanju v Vipavski dolini naskakovale svojo 28. končno zmago. Na dosedanjih tekmovanjih so brez pokalnega naslova ostale le v letih 1992 in 1998, ko so smetano pobrale njihove nekoč povsem enakovredne mestne tekmice iz Olimpije. Na lanskem zaključnem turnirju v Ormožu so v finalu premagale Celjanke s 33:21. Preostali udeleženci zaključnega turnirja v svojih vitrinah še ne hranijo pokalne lovorike. Ajdovke bodo svojo krstno poskušale osvojiti na domačem terenu, Izolanke imajo v letošnjimi sezoni že izkušnje z igranjem tekem na izpadanje, uspešno so namreč prestale kvalifikacije za modro skupine, Logatčanke pa bodo kot edine predstavnice zasedb iz zelene skupine 1. ženske rokometne lige najbolj neobremenjene.

* Spored tekmovanja v Ajdovščini:

- sobota, 15. april:
- polfinale: