31. 1. 2023

Krimovke zadnje potnice v polfinale pokala

Zasedba Krima Mercatorja se je z zmago nad Z'dežele (33:23) uvrstila med najboljše štiri ekipe slovenskega pokalnega tekmovanja.

POKAL SLOVENIJE, ČETRTFINALE

Torek, 31. januarja:
RK KRIM MERCATOR : ŽRK Z'DEŽELE 33:23 (17:14)
Dmitrieva, Radičević (1) in Ngombele po 4; Strnad Zelen 7, Novak 6 (1).

Krim Mercator je na domačem terenu ugnal izzivalke iz Celja in si priboril mesto v polfinalu Pokala Slovenije z zanesljivo razliko desetih golov. Večji del rezultatske prednosti so si gostiteljice priigrale v drugem delu obračuna. Celjanke so v uvodu tekme nudile dobršno mero odpora, v 17. minuti srečanja je bil rezultat nazadnje poravnan (7:7), Ljubljančanke pa so si nato do odmora priigrale tri zadetke prednosti. Formo so v drugi polovici obračuna samo še stopnjevale in spopad s celjskimi izzivalkami sklenile z zadetkom Tjaše Stanke v zadnji minuti za končni rezultat 33:23.

Na ostalih četrtfinalnih obračunih slovenskega pokalnega tekmovanja, ki so bili odigrani že oktobra, so se zmag veselili Zvezda Logatec, Trgo ABC Izola in Mlinotest Ajdovščina.