24. 2. 2023

Korošci pred domačo publiko boljši od Ormožanov

650 ljubiteljev rokometa je na koroško-prleškem obračunu pospremilo zmagoslavje Slovenj Gradca.

V Slovenj Gradcu so gostitelji Ormožani ugnali z rezultatom 33:30.

Sprememb na lestvici Lige NLB po petkovem obračunu ni bilo. Že v soboto zna biti drugače, na sporedu bo pet zanimivih obračunov državnega prvenstva, o katerih lahko več preberete na povezavi.

LIGA NLB, 16. KROG

Petek, 24. februarja:
RK SLOVENJ GRADEC : RK JERUZALEM ORMOŽ 33:30 (14:12)
Cvetko 9 (3), Štumpfl 8; Kosi 8 (2), Ćirović 7 (1).

Igralec tekme: Rok Cvetko (RK Slovenj Gradec)

V Slovenj Gradcu sta se srečali šesto- in osmouvrščena ekipa prvenstva. Tudi po tej tekmi ostajata moštvi na istih mestih, le da sta pri koroški zasedbi zdaj dve točki več. Ti so osvojili zasluženo, saj so bili večji del obračuna v prednosti, odločilno razliko pa so naredili sredi drugega dela, ko so pobegnili tudi za šest golov.
Korošci so prvo zajetnejšo prednost na tekmi imeli v 27. minuti, ko je Rok Cvetko zadel za 14:9. Toda sam zaključek polčasa so malenkost bolje odigrali gosti, ki so se približali na 14:12.
S tremi zaporednimi goli, dva od teh je dosegel Uroš Štumpfl, so Slovenjgradčani med 36. in 38. minuti ušli na 20:15, povedli pa tudi za šest zadetkov. Nekaj upanja je v 57. minuti gostom vzbudil Tilen Kosi, ki je zadel za 29:27, toda domačini so odgovorili z novima zadetkoma in tako v 58. minuti vodili za neulovljive štiri zadetke.
Pri domačih je Rok Cvetko dosegel devet, Štumpfl pa osem zadetkov, pri gostih pa jih je osem prispeval Kosi.
Slovenj Gradec bo v 17. krogu gostoval v Velenju pri Gorenju, Jeruzalem Ormož pa bo gostil Krko.

IZJAVI PO TEKMI

Tarik Velić, rokometaš Slovenj Gradca:
"Res je bila težka in neugodna tekma, Jeruzalem Ormož je taka ekipa, ki je res neugoden nasprotnik celi Ligi NLB. Vseeno smo se borili in zdržali. Skozi tekmo smo imeli še večjo prednost, na koncu so se nam res malce približali, ampak smo uspeli zdržati do konca in osvojiti novi dve točki."

Saša Prapotnik, trener Jeruzalema Ormoža:
"Občutki sigurno niso OK, sploh ko izgubiš po takšni tekmi. Danes smo bili zelo slabi v fazi obrambe, zato mislim, da si je Slovenj Gradec zaslužil zmago in jim čestitam."