Show menu

Novice - Jan 2021

6. 1. 2021

Štiri panožne zveze s pozivom za odpiranje kolektivnega športa

6. 1. 2021 - Pandemija koronavirusa še naprej močno vpliva na naša življenja, pri čemer ni izvzeto niti področje športa. Čeprav članska tekmovanja potekajo, pa so mladi športniki v ekipnih športih že predolgo brez tekmovanj, posledice neaktivnosti mladih perspektivnih športnikov, ki naj bi Slovenijo nekoč predstavljali tudi kot vrhunski športniki in odraščajo v zdrave posameznike, pa bodo kratkoročne in dolgoročne na različnih področjih. Zato so se predstavniki štirih panožnih zvez (nogometne, rokometne, košarkarske in odbojkarske) podpisali pod poziv postopnega odpiranja kolektivnega športa v času pandemije COVID-19 ter ga poslali na Direktorat za šport Republike Slovenije.
6. 1. 2021

Henigman še dve leti v Szegedu

6. 1. 2021 - Slovenski rokometni reprezentant Nik Henigman bo ostal član madžarskega kluba Pick Szeged. Kot je danes sporočil klub, so s Henigmanom sklenili novo pogodbo do 30. junija 2023.
5. 1. 2021

Na Nizozemsko tudi Zorman, Zarabec uspešno prestal testiranje

5. 1. 2021 - Slovenska moška članska rokometna reprezentanca se je v torek zjutraj iz mehurčka v Laškem odpravila na pot proti Nizozemski, kjer jo to sredo ob 18.15 čaka prva kvalifikacijska tekma za nastop na evropskem prvenstvu leta 2022. Vsi člani reprezentance, ki so od prvega treninga sodelovali na pripravah, so uspešno prestali ponedeljkovo testiranje na koronavirus. Negativna rezultata sta isti dan prejela tudi pomočnik selektorja Uroš Zorman in Miha Zarabec.
5. 1. 2021

Francoska reprezentantka ostaja v dresu prvakinj

5. 1. 2021 - Druga strelka RK Krim Mercator v Evropi (36 golov na 8 tekmah) in francoska reprezentantka, ki se je na evropskem prvenstvu na Danskem borila v finalu, Oceane Sercien Ugolin, bo dres krimovk nosila tudi v sezoni 2021/22.
4. 1. 2021

Prva zmaga novega leta v 1. ženski ligi Krimovkam

4. 1. 2021 - V torek je bila na sporedu prva tekma 1. ženske rokometne lige v novem letu. Na zaostalem obračunu 11. kroga so rokometašice Krima Mercatorja s 35:18 odpravile Koper.
4. 1. 2021

Slovenci odločni odhajajo po dve točki proti Nizozemcem

4. 1. 2021 - Dva dneva slovensko moško reprezentanco ločita do prvega preizkusa v pestrem januarskem dogajanju. V torek zjutraj bo odpotovala na Nizozemsko, kjer jo dan za tem čaka prva tekma kvalifikacij za nastop na evropskem prvenstvu 2022.
3. 1. 2021

Gaber vesel novih pristopov, Skube želi na prvo člansko prvenstvo

3. 1. 2021 - Slovenska moška članska reprezentanca se z veliko vnemo pripravlja na pestro januarsko dogajanje. V priprave v Laškem se je izbrana vrsta podala okrepljena za dva odlična posameznika. Vrnila sta se Matej Gaber in Staš Skube.
2. 1. 2021

Prvi trening brez četverice reprezentantov

2. 1. 2021 - Na prvi novoletni dan se je v Laškem zbrala moška članska reprezentanca, ki jo čaka pestro januarsko dogajanje. V soboto dopoldne je nato opravila prvi trening, ki pa je minil v nekoliko oslabljeni zasedbi, manjkali so Tilen Kodrin, Gašper Marguč, Miha Zarabec in pomočnik selektorja Uroš Zorman.
1. 1. 2021

Moška reprezentanca se je zbrala v Laškem

1. 1. 2021 - Na prvi novoletni dan se je moška članska rokometna reprezentanca zbrala v Laškem, kjer se bo v naslednjih dneh pripravljala na kvalifikacijski tekmi z Nizozemsko za evropsko prvenstvo leta 2022 ter nastop na svetovnem prvenstvu v Egiptu.