17. 1. 2009

Poraz Krima ni bil usoden, tudi Budućnost naprej

V ligi prvakinj se ta konec tedna igra zadnji krog prvega dela tekmovanja. Rokometašice Krima Mercatorja so z 28:38 (16:19) izgubile na Danskem pri Viborgu ter s tem osvojile končno drugo mesto v skupini D. V torek žreb nasprotnic v drugem delu elitnega tekmovanja Stare celin.

Avstrijski Hypo je že v petek suvereno premagal Eldo, danes pa je v Rusiji Zvezdo ugnal Györi. Oba kluba sta na ta način potrdila prvo mesto v svojih skupinah. Prva tako Viborg z zmagoslavjem nad slovenskim Krimom Mercatorjem.

V skupni A sta si napredovanje še pred 6. krogom zagotovila madžarski Györi in danski Ikast, medtem ko so se aktualne prvakinje iz Zvenigoroda presenetljivo poslovile od elite. Tudi na zadnji tekmi so doživele poraz.

V skupini B je dunajski Hypo z zmago nad Eldo potrdil prvo mesto, o drugem potniku med osem najboljših pa je odločal današnji obračun med Budućnostjo in FCK-jem. Zmago si je priigral črnogorski klub ter si priboril vstopnico za nadaljevanje. Med elitno osmerico bo nadaljevala tudi hrvaška Podravka, ki v zadnjem krogu gostuje v Romuniji pri vodilni v skupini C, Valcei.

Pari 6. kroga:
Skupina A
sobota:
Zvezda : Györi 28:29 (15:15)
nedelja:
Kometal – Ikast

Skupina B
petek:
Hypo : Elda Prestigio 33:22 (16:13)
sobota:
Budućnost : FCK Handbold 25:22 (12:11)

Skupina C
nedelja:
Lada – Larvik
Oltchim Valcea – Podravka

Skupina D
petek:
Nürnberg : Metz 33:30 (15:15)
sobota:
Viborg : Krim 38:28 (19:16)

Statistika tekme: Viborg : Krim 38:28 (19:16)

Dvorana Viborg Stadionhal, gledalcev 2000, sodnika: Lopez in Ramiez (oba Španija).

Viborg: Due (2 obrambi), Lunde-Haraldsen (19 obramb), Skov 5, Zhai, Jurack 9, Aaen 1, Mikkelsen 2, Nielsen 3, Varzaru, Lunde 3, Haraldsen, Popović 12 (1), Kovacsicz, Bjoerndalen, Althaus 3.

Krim Mercator: Triffa (1 obramba), Stefanišin (18 obramb), Cerar, Golubić 5, Vergeljuk 1, Mavsar 1, Damnjanović, Stefanišin, Vidic 1, Bodnjeva 6, Varlec, Oder 2, Argenti, Lekić 6, Mörtel 6.

Sedemmetrovke: Viborg 2 (1), Krim Mercator 3 (1).

Izključitve: Viborg 8, Krim Mercator 10 minut.