17. 1. 2009

Najbolj dramatično v Varaždinu

Med enajstimi sobotnimi tekmami na svetovnem prvenstvu na Hrvaškem sta bili najbolj dramatični v skupini C v Varaždinu. Nemčija in Rusija sta se razšli brez zmagovalca (26:26), Tunizija pa je z minimalno razliko premagala Makedonijo.

Ko je nemški ostrostrelec Hens dve minuti pred koncem zadel za vodstvo s 26:24, je kazalo, da je tekma proti Rusiji odločena. Toda le pol minute pozneje se je med strelce vpisal Ivanov, po neuspešni akciji Nemcev pa so Rusi na začetku zadnje minuti iztržili sedemmetrovko in izključitev Jansna. V polno je zadel Filipov in izenačil na 26:26, v zadnjem napadu pa je z znakom sirene streljal Glandorf, a njegova žoga ni našla poti do ruske mreže.

Mekedonci so manj kot sedem minut pred koncem dvoboja s Tunizijo zaostajali za štiri zadetke (19:23), nato pa so se v predzadnji približali le na zadetek zaostanka (22:23). Na nasprotni strani je njihovo mrežo zatresel krožni napadalec Tej, slabo minuto pred zadnjim znakom sirene pa je imela Makedonija sedemmetrovko in igralca več (izključen je bil Touati). Lazarov je zmanjšal na 23:24, Tunizijcem pa je zmago prinesel Tej. Tekmeci so deset sekund pred koncem dosegli še en zadetek (za 24:25 je zadel Mojsovski), toda za morebitno izenačenje jim je zmanjkalo časa.