18. 1. 2009

Kometal za slovo ugnal Ikast, izpad ruskih ekip

V ženski ligi prvakinj je makedonski Kometal za slovo ugnal danski Ikast ter si s tem priigral tretje mesto v skupini A in nadaljevanje v 3. krogu evropskega pokala pokalnih zmagovalk.

S tem je ruski ženski rokomet ostal popolnoma praznih rok. Zvezda je osvojila namreč četrto mesto v skupini A in zgolj dve točki. Ruska ekipa je po lanskem triumfu v ligi prvakinj očitno močno padla.  Iz vseh tekmovanj je izpadla tudi ruska Lada, ki je v zaključnem dvoboju prvega dela lige prvakinj na domačih tleh klonila proti norveškem Larviku 27:36 (10:15). Slednji bo prav tako nadaljeval s tekmovanji v Evropi.

Iz skupine B so si nastop v pokalu pokalnih zmagovalk zagotovile rokometašice FCK-ja, iz skupine D pa Metz.

Že včeraj pa je Krim Mercator izgubil v Viborgu ter osvojil drugo mesto v skupini D in s tem napredovanje med osem najboljših v ligi prvakinj.