21. 1. 2009

Hrvati "povozili" Špance, Srbija tesno premagala Norveško, Dibirov rešil Ruse

V četrtem krogu SP na Hrvaškem so gostitelji v Splitu visoko dobili derbi proti Španiji (32:22), veliko senzacijo pa je v Varaždinu preprečil ruski reprezentant Timur Dibirov. Na tekmi proti Alžiriji je dve minuti pred koncem dosegel odločilni zadetek in Rusom priigral minimalno zmago (29:28). Svetovni prvaki Nemci so zlahka opravili z Makedonci (33:23), Srbija pa je z najtesnejšo možno razliko odpravila Norveško (27:26).

Na krilih razpoloženega kvarteta Domagoj Duvnjak (7 zadetkov), Blaženko Lacković (6), Ivan Čupić in Igor Vori (po 5) so Hrvati pred polno dvorano Spaladium Arena "povozili" Špance. Gostje so že po dvanajstih minutah zaostajali z 2:7, v 60 minutah pa niso niti enkrat vodili. "V norem vzdušju enostavno nismo mogli igrati slabo. če mi mi kdo pred tekmo dejal, da bomo tako suvereno in zlahka opravili s Španci, bi ga imel za norega," je po tekmi izjavil Duvnjak.

Junak srbske zmage proti Norveški je bil Marko Vujin, ki je šest od svojih osmih zadetkov dosegel v zadnjih 14 minutah. Takrat so Srbi povedli z 21:18 (od zadnjih sedmih zadetkov ekipe selektorja Jovice Cvetkovića jih je Vujin dosegel šest), Skandinavci so se nekajkrat približali le na zadetek zaostanka (22:23, 23:24, 24:25, 25:26), a jim je za vsaj izenačujoči zadetek zmanjkalo časa. Nemčija je zlahka opravila z Makedonci, ki jih ni rešilo niti devet zadetkov prvega strelca SP Kirila Lazarova. Na nasprotni strani so namreč blesteli Holger Glandorf, Christian Schoene in Michael Kraus, ki so skupaj dosegli kar 24 zadetkov. V isti skupini so Poljaki nadigrali Tunizijo, mož odločitve pa je bil Tomasz Tluczynski z enajstimi zadetki brez zgrešenega strela.