27. 1. 2009

Po dveh dramatičnih končnicah sta se v polfinale uvrstili tudi Danska in Poljska

Za Francijo in Hrvaško sta se po dveh dramatičnih tekmah v polfinale svetovnega prvenstva uvrstili tudi reprezentanci Danske in Poljske. Danci so premagali svetovne prvake Nemce (27:25), Poljaki pa v infarktni končnici Norvežane (31:30). Na današnji zadnji tekmi je Hrvaška slavila proti Franciji (22:19), petkova polfinalna para pa sta Hrvaška - Poljska in Danska - Francija.

Dancem je za napredovanje v polfinale zadoščal že neodločen izid, po kar 19 (!) izenačenjih pa se je tekma razpletla v dramatični končnici. Nemci so najprej izničili zaostanek dveh zadetkov (22:24), nato tri minute pred koncem znova izenačili na 25:25, zatem pa naredili odločilno napako. Ob igralcu več in pasivnem napadu Dancev je moral zaradi prekrška z igrišča Martin Strobel, ob enakovrednem razmerju moči na igrišču pa je dobro minuto pred koncem v polno zadel Klavs Bruun Jorgensen. Zadnji nemški napad je zapravil Torsten Jansen, piko na i za zmago Skandinavcev in uvrstitev v polfinale pa je postavil Mikkel Hansen. Svetovni prvaki bi se kljub porazu še lahko uvrstili v končnico, toda le pod pogojem, če bi se tekma Poljska - Norveška končala z remijem. V tem primeru bi imele kar štiri reprezentance enako število točk (po 5), glede na povsem enak točkovni izkupiček vseh štirih reprezentanc tudi na medsebojnih tekmah pa bi odločala razlika v zadetkih: Nemčija bi imela + 6, Poljska + 5, Norveška 0 in Srbija - 12.

Toda Poljaki so po petnajstih izenačenjih v infarktni končnici ugnali Norvežane (31:30) in se uvrstili v polfinale. Toda še dobri dve minuti pred koncem je kazalo na uspeh Skandinavcev, ki so vodili s 30:28, nato pa so v dobri minuti in pol prejeli kar tri zadetke in jim zdaj ostaja zgolj tekma za deveto mesto. Hrvati (brez Ivana Balića) so spravili na kolena prav tako oslabljene Francoze (manjkal je Didier Dinart), na začetku drugega polčasa pa so imeli že šest zadetkov prednosti (15:9).

Glavni del tekmovanja, 3. krog:

Torek, 27. januarja 2009:

Skupina I (Zagreb):

Madžarska - Južna Koreja 28:27 (11:14)

Madžarska: Puljezević, Ilyes 3, Csazsar 8 (4), Mocsai 1, Gal 1, G. Ivancsik 6 (2), T. Ivancsik 4, Harsanyi, Fazekas, Katzirz, Toro, Nagy 4, Herbert, Zubai 1.

Južna Koreja: Jeong 6, Sim, Kim 3, J. Park 5, C. Park 1, S. Lee, Ch. Park, Oh 4, Kang, Cho, Yu, Yoon 1, E. Lee, J. Lee 7 (3).

Sedemmetrovke: Madžarska 7 (6), Južna Koreja 4 (3).

Izključitve: Madžarska 2, Južna Koreja 2.

Obrambe vratarjev: Madžarska 15 (Puljezević 13, Fazekas 2), Južna Koreja 11 (Park 3, Kang 8).

Slovaška - Švedska 26:27 (11:16)

Slovaška: Paul, Szucs 2, Kukucka 9 (5), Šulc 3, Niznan, Urban, Valo 1, Kopco, Stochl, Pekar, Petro 3, T. Stranovsky 3, Antl, M. Stranovsky 5.

Švedska: Gustafsson, Andersson 3, Kaellman 1, Jernemyr, Lennartsson, Doder 11, Sjoestrand, Arrhenius 2, Larholm 6, Sandstroem, Carlen 2, Karlsson, Jakobsson, Fahlgren 2.

Sedemmetrovke: Slovaška 5 (5), Švedska 3 (0).

Izključitve: Slovaška 10, Švedska 8.

Obrambe vratarjev: Slovaška 21 (Paul 0, Stochl 21), Švedska 14 (Sjoestrand 0, Sandstroem 14).

Francija – Hrvaška 19:22 (7:11)

Francija: Gille, Narcisse 2, Joli 1, Karaboue, Karabatić 4, Kempe, Junillon 5, Omeyer, Abalo 3 (1), Sorhaindo, Guigou 2, Barachet 1, Bosquet 1, Ostertag.

Hrvaška: Losert, Hrvatin, Duvnjak 2, Lacković 4, Zrnić 1, Kopljar 2, Vori 8, Gojun, Šprem 2, Špoljarić, J. Valčić 1, T. Valčić 1, Alilović, Čupić 1.

Sedemmetrovke: Francija 2 (1), Hrvaška 0.

Izključitve: Francija 4, Hrvaška 6.

Obrambe vratarjev: Francija 19 (Karaboue 19, Omeyer 0), Hrvaška 14 (Losert 14, Alilović 0).

Vrstni red: Hrvaška 10, Francija 8, Madžarska 5, Švedska 4, Slovaška 3, Južna Koreja 0.

Skupina II (Zadar):

Makedonija - Srbija 28:32 (16:15)

Makedonija: Stoilov, Alušovski, K. Lazarov 7 (1), Mitkov, Temelkov 4, Mirkulovski 3, Markovski, Ristovski 1, Jović 2, Dimovski 1, Angelov, F. Lazarov 4, Makalovski 2, Gjorgonovski 4.

Srbija: Kojić, Čuruvija 2, Šešum 3, Vujin 5, Vučković 6, Stojanović 1, Toskić, Stanić, Ilić 8, Bojinović 1 (1), Marković 3, Pejanović, Prodanović 3, Nikolić.

Sedemmetrovke: Makedonija 2 (1), Srbija 2 (1).

Izključitve: Makedonija 6, Srbija 10.

Obrambe vratarjev: Makedonija 25 (Ristovski 25, Angelov 0), Srbija 24 (Stanić 13, Pejanović 11).

Nemčija – Danska 25:27 (14:14)

Nemčija: Bitter, Hens 1, Roggisch, Klein 2 (2), Muller, Strobel 3, Preiss 7, Tiedtke, Glandorf 3, Heinevetter, Jansen 2, Schoene, Kaufmann 6, Schroeder 1.

Danska: Hvidt, Mogensen 2, Boesen 1, Jorgensen, Jensen 1, Christiansen 2 (1), Bruun Jorgensen 1, Eggert Jensen 3 (3), Landin, Spellerberg 1, Knudsen 4, Hansen 4, Lindberg 6, Nielsen 2.

Sedemmetrovke: Nemčija 4 (2), Danska 4 (4).

Izključitve: Nemčija 12, Danska 8.

Obrambe vratarjev: Nemčija 15 (Bitter 15, Heinevetter 0), Danska 17 (Hvidt 17, Landin 0).

Poljska – Norveška 31:30 (14:14)

Poljska: Szmal, Jaszka 1, K. Lijewski 1, Kuchczynski 4, Bielecki 5, Siodmiak 3, Wleklak 2, B. Jurecki 3, Jurasik 4, M. Jurecki, Tluczynski 3 (2), Malcher, M. Lijewski 4, Glinski 1.

Norveška: Ege, Jensen, Vatne 1, Drange, Loke 2, Bjornsen 1, Myrhol 2, Tvedten 7 (4), Mamelund 3, Erevik, Rambo, Kjelling 8, Samdahl 6, Skoglund.

Sedemmetrovke: Poljska 3 (2), Norveška 4 (4).

Izključitve: Poljska 6, Norveška 8.

Obrambe vratarjev: Poljska 14 (Szmal 14, Machler 0), Norveška 8 (Ege 5, Erevik 3).

Vrstni red: Danska 8, Poljska 6, Nemčija in Srbija po 5, Norveška 4, Makedonija 2.