15. 3. 2009

Olimpija končala z nastopom v Evropi

Rokometašice Olimpije so obstale v četrtfinalu evropskega pokala challenge. Potem ko so včeraj premagale nemško ekipo ProVital Blomberg Lippe s 30:29 (16:14), so na današnji povratni tekmi izgubile s 24:34 (13:15) in izpadle iz nadaljnjega tekmovanja.

S skupnim izidom 63:54 so se med najboljše štiri klube v tem pokalu uvrstile nemške rokometašice, ki so včerajšnjo tekmo začele z vodstvom s 3:0. Ljubljančanke so jim ves čas gledale v hrbet, v prvem polčasu pa so se samo nekajkrat približale na dva zadetka zaostanka. V drugem delu igre so Nemke povsem zagospodarile na igrišču in nadigrale Olimpijo. Dan prej je ekipa trenerja Roberta Beguša odlično začela in povedla s 6:0, toda nasprotnice so jih ujele pri 14:14, zmagoviti zadetek (30:29) za dekleta iz Tivolija pa je minuto pred koncem dosegla veteranka Olga Čečkova.