3. 9. 2009

Zagorjanke v soboto začenjajo v pokalu EHF

Rokometašice RK Zagorje GEN-I v soboto začenjajo evropsko sezono. V Antwerpnu se bodo namreč v prvem krogu pokala Evropske rokometne zveze (EHF) pomerile z Belgijkami. Povratni obračun bo 12. septembra v dvorani v Zagorju.

V soboto ob 17. uri se bodo slovenske predstavnice "udarile" z Antwerpnom na prvi tekmi evropskega pokala EHF. Za RK Zagorje bo to sploh prvi nastop v katerem izmed evropskih pokalov. Dobro izhodišče na prvi tekmi bo seveda zelo pomembno, toda Zagorjanke (nastopile bodo brez huje poškodovane Urše Videnič) čaka še povratni dvoboj na domačem igrišču (12. septembra ob 19. uri). Slovenski klub, ki je v minuli sezono osvojil četrto mesto v državnem prvenstvu, je bil pripravljen ob tekmi odigrati bodisi doma bodisi v Belgiji, toda do končnega dogovora z Belgijkami ni prišlo.

Če se bodo uvrstile v drugi krog pokala EHF, se bodo Zagorjanke tam pridružile Celei Žalec, ki jo prvi obračun čaka v oktobru.