8. 1. 2010

Slovenski rokometaši so v dramatični končnici izgubili proti evropskim prvakom Dancem

Na prvi tekmi mednarodnega turnirja na Danskem se je moška članska reprezentanca Slovenije pomerila z gostitelji. V dramatični končnici so bili uspešnejši aktualni evropski prvaki s 36:35 (18:19), petnajst sekund pred koncem pa je Luka Žvižej s sedmih metrov zapravil priložnost za izenačenje.

Danska – Slovenija 36:35 (18:19)

Randers – Dvorana Elro Arena, gledalcev: 3000, sodnika: R. in B. Methe (oba Nemčija).

Danska: Hvidt, Mogensen 3, Laen 1, Joergensen, Christiansen 4, Eggert Jensen 4, Jakobsen, Spellerberg 3, M. Knudsen 7, Svan Hansen 5, Lindberg 2, Soendergaard 2, M. Hansen 5, Nielsen, H. Knudsen.

Slovenija: Škof, Rezar, Kozlina, Bilbija, Vugrinec 7, Lubej 1, Kavtičnik 5, Mlakar, Natek 1, Kavaš, Skube, Špiler 3, Brumen 2, M. Žvižej 3, L. Žvižej 9, Zorman 4.

Sedemmetrovke: Danska 4 (2), Slovenija 7 (6).

Izključitve: Danska 14 minut, Slovenija 10 minut.

Med 21 slovenskimi rokometaši, ki jih je selektor Zvonimir Serdarušić odpeljal na turnir na Dansko, so na tekmi proti Dancem na tribuni ostali Dušan Podpečan, Klemen Cehte, Nejc Poklar, Jure Dobelšek in Dragan Gajič. Že v prvem polčasu so si slovenski rokometaši priigrali štiri zadetke prednosti, a so na odmor odšli le z minimalno razliko (19:18). V deveti minuti drugega polčasa je Slovenija spet povedla s štirimi zadetki naskoka (24:20), deset minut pozneje pa je še vedno vodila s tremi (29:26). Aktualni evropski prvaki z EP 2008 na Norveškem so uspeli izenačiti pri izidu 30:30, nato pa si nobeno moštvo ni uspelo priigrati več kot zadetka prednosti.

Izbranci danskega selektorja Ulrika Wilbeka, ki na bližnjem evropskem prvenstvu v Avstriji spadajo v najožji krog favoritov za kolajne, so po vodstvu Slovenije z 31:30 štirikrat povedli za zadetek, a so jih nasprotniki vedno ujeli. V predzadnji minuti je bilo na semaforju v dvorani v Randersu 35:35, gostitelji pa so nato spet zadeli v polno. V zadnjem slovenskem napadu sta nemška sodnika petnajst sekund pred koncem dosodila sedemmetrovko, vendar Luka Žvižej ni bil natančen. Zapravil je priložnost za izenačenje, reprezentanca Danske pa se je veselila minimalne zmage.

Na prvi tekmi na turnirju je Češka presenetljivo premagala Norveško s 33:28. Pri zmagovalcih je bil najučinkovitejši Jicha z 11 zadetki, pri Norvežanih pa Tvedten s 13.

Slovenski rokometaši se bodo v soboto pomerili z izbrano vrsto Češke, v nedeljo pa še z Norveško.