16. 5. 2010

Gorenje na derbiju v Rdeči dvorani premagalo Koprčane in si priigralo končno drugo mesto

Na derbiju v Rdeči dvorani sta se pomerila Gorenje in Cimos, precej uspešnejši pa so bili Velenjčani, ki so slavili s 37:33 (17:13). Krog pred koncem lige si je Gorenje že zagotovilo končno drugo mesto in igranje v evropskem pokalu EHF v naslednji sezoni, Koprčani pa bodo nastopali v pokalu challenge.

Gorenje Velenje – Cimos Koper 37:33 (17:13)

Velenje – Rdeča dvorana, gledalcev: 1500, sodnika: Rižner in Teršek (oba Hrastnik).

Gorenje Velenje: Skok (15 obramb), Gajić (1 obramba), Taletovič, Bezjak 7, Natek 9, Cehte 1, Rutar, Rnić 5 (1), Žvižej 6, Štefanič, Golčar, Harmandić, Ferkulj, Čupić 8 (2), Nosan, Šimič 1.

Cimos Koper: Podpečan, Stanić (12 obramb), Jeraj, Dobelšek 7, Praznik 2 (1), Brumen 9 (3), Elezović 3, Špiler 5, Poklar 3, Mlakar 3, Laluska 1, Rapotec, Gorenac, Jovičić.

Sedemmetrovke: Gorenje Velenje 4 (3), Cimos Koper 6 (4).

Izključitve: Gorenje Velenje 2 minuti, Cimos Koper 4 minute.

Začetek tekme v Rdeči dvorani je pripadel rokometašem Gorenja, ki so že v tretji minuti povedli kar s 3:0. Enaka razlika je bila tudi pet minut pozneje (6:3), nato pa so igralci Cimosa vzpostavili ravnotežje na igrišču. Najprej so se trikrat približali samo na zadetek zaostanka, pri 8:7 pa je gostujoči igralec Uroš Elezović zgrešil sedemmetrovko in od prvega izenačenja na tekmi ni bilo nič. Po zaslugi odličnega vratarja Matevža Skoka, ki je že v prvem polčasu zbral enajst obramb (skupaj 15), ter strelsko razpoloženih Marka Bezjaka in Jureta Natka si je moštvo trenerja Branka Tamšeta znova priigralo tri zadetke prednosti (13:10, 14:11), med izključitvijo Cimosovega igralca Roka Praznika je prvič povedlo s plus štiri (16:12), tik pred koncem prvega polčasa pa je ob enakovrednem razmerju moči na igrišču prvič imelo pet zadetkov naskoka (17:12).

Tudi v drugem polčasu so Velenjčani povsem gospodarili na igrišču in po desetih minutah nadaljevanja je bilo na semaforju že 25:18. Gostujoči trener Fredi Radojkovič je bil prisiljen vzeti minuto odmora, da bi ustavil ofenzivo gostiteljev, vendar mu ta sprva ni pomagala. Igralci v rumeno -črnih dresih so si namreč dvakrat priigrali rekordno prednost osmih zadetkov (27:19, 28:20) in vse je kazalo na katastrofo Primorcev. Še v 48. minuti je bilo 31:24 za Gorenje, nato pa je Cimos naredil delni izid 4:0 (po dvakrat sta zadela Matjaž Brumen in Nejc Poklar) in štiri minute pozneje je velenjsko vodstvo splahnelo le na tri zadetke (31:28).

Gostje so se nato še trikrat približali na tri zadetke razlike (29:32, 30:33, 31:34), toda za kaj več jim je zmanjkalo znanja, moči in časa. Z zaporednima zadetkoma odličnih Ivana Čupića in Mihe Žvižeja, ki sta se razigrala predvsem v drugem polčasu, je Gorenje pobegnilo na nedosegljivih pet zadetkov razlike (36:31) in dobri dve minuti pred koncem je bilo jasno, da bo zmaga ostala v Rdeči dvorani.

Zdaj je že jasno, da so si rokometaši Celja Pivovarne Laško v naslednji sezoni zagotovili igranje v evropski ligi prvakov, igralci Gorenja bodo Slovenijo zastopali v pokalu EHF, Klima Petek Maribor v pokalu pokalnih zmagovalcev, Cimos pa v pokalu challenge. O drugem potniku v pokal challenge bo odločala tekma Trimo Trebnje – Slovan, ki je preložena na torek, 18. maja, ob 20. uri. Do preložitve je prišlo zaradi tehničnih težav: gostitelji so imeli tekmo delegirano ob 20. uri, Slovan in sodniki pa ob 19.