13. 8. 2010

Gorenje zlahka opravilo s hrvaškim podprvakom, Celjani so visoko izgubili proti Švicarjem

Uvodni dan Jarnovičevega memoriala v Rdeči dvorani v Velenju so se zmage veselili rokometaši Gorenja in Kadettna. Gostitelji so zlahka opravili s hrvaškim podprvakom Nexejem iz Našic (32:26), Švicarji pa so visoko premagali Celje Pivovarno Laško (38:31).

Na uvodni tekmi letošnjega turnirja so se slovenski državni prvaki iz Celja pomerili s švicarskim Kadettnom in visoko izgubili. Čeprav je moštvo trenerja Zvonimirja Serdarušića še vodilo s 14:11, je celjska igra v nadaljevanju bolj ali manj razpadla. Gostje iz Švice, v minuli sezoni državni prvaki in finalisti evropskega pokala EHF, so to seveda spretno izkoristili. Delo jim je olajšala tudi tretja izključitev Aleša Pajoviča v 36. minuti (pri izidu 21:17 za Kadetten) in Švicarji so imeli sredi drugega polčasa že osem zadetkov prednosti (29:21), tako da je bil zmagovalec odločen. Za obrambo pivovarjev sta bila nerešljivi uganki Ivan Uršič (10) in estonski reprezentant Mait Patrail (9), medtem ko so bili v vrstah Celja Pivovarne Laško najučinkovitejši Luka Žvižej (9), Dragan Gajič in Uroš Zorman (po 5).

Hrvaški podprvak Nexe iz Našic, ki ga kot trener vodi Kasim Kamenica, se je na drugi tekmi Jarnovičevega memoriala Velenjčanom enakovredno upiral le do izida 3:3, že v 19. minuti pa je bilo 10:5 za Gorenje. V domačih vratih je blestel Matevž Skok (skupaj 22 obramb), ki ga je v nadaljevanju zamenjal kadet Nejc Brglez, kljub temu pa je prednost slovenskih podprvakov še naraščala. V moštvu trenerja Branka Tamšeta (tokrat zaradi poškodb ni mogel računati na Ivana Gajića in Klemna Cehteta) so bili strelsko najbolj razpoloženi Rok Šimič (7 zadetkov), Nikola Manojlović (6), Rok Golčar in Mitja Nosan (po 5), pri gostih iz Našic pa Kasak, Markotić, Obad in Velić (po 4).