15. 8. 2010

Slovenski kadeti na EP premagali tudi Švico in potrdili prvo mesto v skupini D

Moška kadetska reprezentanca Slovenije je na tretji tekmi na EP v Črni gori še tretjič slavila. Po zmagah proti Islandiji in Češki so mladi Slovenci premagali še Švico s 30:27 in z maksimalnim številom točk osvojili prvo mesto v skupini D.

Slovenija – Švica 30:27 (14:15)

Nikšić – Športna dvorana, gledalcev: 100, sodnika: Tzaferopoulos in Bethmann (oba Grčija).

Slovenija: Žitnik (3 obrambe), Zaponšek (9 obramb), Žabič 1, Cehte, Jazbec 2, Deržič, Špende, Šoštarič 9 (2), Fidel 4, Potočnik 7, Hrastnik 6, Sašek, Bradeško, Kalabič 1.

Švica: Kindle, Portner, Graf, Vernier, Mächler, Spengler 6, Lier 1, Baviera 5, Knecht, Strebel 1, Jud 7 (2), Huwyler, Kaiser 1, Getzman 6.

Sedemmetrovke: Slovenija (2), Švica 2 (2).

Izključitve: Slovenija 4 minute, Švica 8 minut.

Že pred tekmo s Švicarji si je moštvo selektorja Tomaža Juršiča zagotovilo napredovanje med osem najboljših reprezentanc v Evropi, potem ko je v prvih dveh krogih premagalo Islandijo in Češko. Začetek tekme je pripadel Švicarjem (2:0), toda po štirih zaporednih zadetkih je Slovenija v sedmi minuti vodila že s 4:2. V nadaljevanju prvega polčasa je prednost slovenskih kadetov znašala od enega do največ štirih zadetkov (10:6 v 15. minuti), kljub temu pa je končnica tega dela igre pripadla nasprotnikom. Po vodstvu Slovenije s 13:11 so Švicarji namreč naredili delni izid 3:0 in si priigrali zadetek prednosti (14:13), z enakim naskokom pa so odšli tudi na odmor.

Začetek drugega polčasa v Nikšiću je pripadel izbrani vrsti Slovenije, kajti z izjemo izenačenja na 17:17 (to je bilo hkrati tudi zadnje izenačenje na tekmi) je imela prednost vse do zadnjega žvižga sodnikov. V naši reprezentanci so bili strelsko razpoloženi predvsem Šoštarič (9 zadetkov, strel 12-9), Potočnik (strel 10-7) in Hrastnik (8-6) in Švicarji so Juršičevi četi ves čas rezultatsko gledali v hrbet. V 42. minuti so imeli Slovenci že štiri zadetke naskoka (22:18), devet minut pred zadnjim žvižgom sodnikov pa pet (27:22). Enaka razlika je bila tudi v 54. minuti (28:23) in zmagovalec je bil odločen.

Slovenija je tako dobila že tretjo tekmo zapored in tekmovanje v skupini D končala na prvem mestu. Kljub porazu so se med osem najboljših v Evropi uvrstili tudi Švicarji, potem ko so Islandci premagali Čehe. V drugem delu EP se bosta Slovenija (v nadaljevanje prenaša dve točki za zmago proti Švicarjem) in Švica (0) v Nikšiću pomerili z najboljšima reprezentancama iz skupine C – to sta Nemčija (v nadaljnje tekmovanje prenaša dve točki) in Španija (0).

Islandija - Češka 41:37 (21:21)

Končni vrstni red v skupini D: 1. Slovenija 6 točk, 2. Švica 3, 3. Islandija 2, 4. Češka 1.

Dejan Kresnik

Slovenija z zmago proti Češki med osem v EvropiV prvem krogu slovenski kadeti premagali IslandijoV Črni gori se začenja EP za kadete