17. 8. 2010

Na EP v Črni gori so slovenski kadeti doživeli prvi poraz, uspešnejša je bila Nemčija

Po treh zaporednih zmagah je moška kadetska reprezentanca Slovenije na evropskem prvenstvu v Črni gori doživela prvi poraz. V prvem krogu drugega dela jo je v skupini M2 premagala Nemčija s 27:20 (13:10).

Slovenija – Nemčija 20:27 (10:13)

Nikšić – Športna dvorana, gledalcev: 500, sodnika: Pavičević in Ražnatović (oba Črna gora).

Slovenija: Žitnik (6 obramb), Zaponšek (9 obramb), Žabič, Cehte 3, Jazbec, Deržič 1, Šoštarič 1, Fidel, Potočnik 4, Mačkovšek 3, Hrastnik 3, Bradeško, Borovnik 3, Kalabič 2.

Nemčija: Storbeck (16 obramb), Weidner, Torbrügge 1, Backhaus, Kühn 1, Durak, Feld 6, Tauabo, Schmidt 4, Forstbauer 3, Hansen 6, Lipp, Stark, Weber 6.

Sedemmetrovke: Slovenija 1 (0), Nemčija 1 (0).

Izključitve: Slovenija 4 minute, Nemčija 6 minut.

Rdeči karton: Fidel (Slovenija, 38. minuta).

Potem ko so v predtekmovalni skupini D na treh tekmah trikrat zmagali (proti Islandiji, Češki in Švici), so slovenski kadeti proti Nemčiji doživeli prvi poraz na letošnjem EP. V dvoboju do te tekme neporaženih reprezentanc (Nemci so v predtekmovalni skupini C nadigrali Črno goro, Portugalsko in Španijo) slovenska igra nikakor ni stekla. Nemci so spretno izkoriščali napake Slovencev in povedli z 11:5, še višjo razliko pa je preprečil vratar Zaponšek z nekaj dobrimi obrambami. Selektor Juršič je po visokem zaostanku vzel minuto odmora in dodobra premešal igralski kader, kar je obrodilo sadove, kajti Slovenija je do konca polčasa zaostanek zmanjšala samo na tri zadetke (10:13).

Toda v drugem polčasu se je ponovila slaba predstava slovenskih kadetov, ki so bili poleg številnih napak precej neučinkoviti tudi pri strelih na nemška vrata, v katerih je blestel Storbeck (skupaj 16 obramb). Posledica je bila ponovna velika prednost za Nemčijo (19:13), poleg tega pa je v 38. minuti zaradi rdečega kartona moral z igrišča še Fidel. Ko je že kazalo na zelo hud poraz Juršičeve čete, so se mladi Slovenci vendarle pobrali in zaostanek prepolovili (18:21). Toda nato je spet sledila serija njihovih napak in nasprotniki so v končnici tekme dosegli visoko zmago.

Tomaž Juršič, selektor Slovenije: "Nemci so bili tokrat boljši in so zasluženo zmagali, za kar jim čestitam. Igra nam nikakor ni stekla, že od uvodnih minut pa smo igrali precej medlo. Poleg tega smo naredili preveč napak in bili neučinkoviti pri strelih na nemška vrata. Mačkovšku se še vedno pozna poškodba, nemška obramba je dobro ustavila Potočnika, ostali zunanji igralci pa niso bili na svoji ravni. Toda poraz ne pomeni konca sveta, kajti polfinale še ni izgubljen. Naredili bomo vse, da premagamo Španijo in se uvrstimo v polfinale."

Zadnja tekma v skupini M2 čaka moštvo selektorja Tomaža Juršiča v sredo, 18. avgusta, ob 20. uri. Nasprotnik mladih Slovencev bo Španija, ki je danes premagala Švico s 23:21, tako da bo neposredni slovensko-španski dvoboj odločal o drugem polfinalistu na letošnjem EP. V polfinale se je iz te skupine že uvrstila Nemčija, brez možnosti za napredovanje med najboljše štiri reprezentance v Evropi pa je že ostala Švica.

SKUPINA M2 - SPORED IN IZIDI:

Datum Ura Reprezentanca 1 Reprezentanca 2 Izid
15. 08. 2010 14.00 Slovenija Švica 30:27 (14:15)
15. 08. 2010 18.00 Nemčija Španija 31:24 (13:10)

Dejan Kresnik

V glavnem delu najprej z NemčijoZmaga proti Švici za potrditev prvega mesta v skupini DSlovenski kadeti premagali tudi ČeškoSlovenija v prvem krogu nadigrala IslandijoV Črni gori se začenja EP za kadete