27. 1. 2011

Podaljški odločili tekmi za deveto in enajsto mesto na SP, uspešnejši Norveška in Nemčija

Obe današnji tekmi za razvrstitev na SP na Švedskem sta se končali po podaljških. Na tekmi za končno enajsto mesto je Nemčija po dveh podaljških premagala Argentino (40:35), Norveška pa za deveto mesto po enem podaljšku Srbijo (32:31).

Norveška je na tekmi za deveto mesto v podaljšku opravila s Srbijo, ki je že v četrti minuti zaostajala z 0:3. A v sedmi minuti so Srbi ujeli rezultatski stik (4.4), po naslednjih petih izenačenjih pa so v dvajseti minuti že vodili s 13:10. Na začetku drugega polčasa jih je Norveška ujela (17:17), kljub temu pa je Srbija (vratar Stanić je zbral 16 obramb) nato še nekajkrat povedla s tremi zadetki prednosti. Nazadnje v 45. minuti pri izidu 23:20, vendar so Skandinavci pet minut kasneje znova izenačili (23:23).

V zanimivi končnici rednega dela so srbski igralci v 57. minuti povedli z 28:26, toda po treh zaporednih zadetkih so Norvežani dvajset sekund pred koncem povedli z 29:28. Samo štiri sekunde pred koncem je Stanković dosegel izenačujoči zadetek in izsilil podaljšek, v katerem pa je bila uspešnejša Norveška. V 68. minuti je v polno zadel Tvedten, z devetimi zadetki prvi strelec tekme, ki je tako postavil tudi končni izid dvoboja za deveto mesto na letošnjem SP.

Na tekmi za končno enajsto mesto med Nemčijo in Argentino sta bila za odločitev o zmagovalcu potrebna kar dva podaljška, na koncu pa so se veselili Nemci. Svetovni prvaki iz leta 2007 so v 20. minuti povedli z 10:5, toda v deseti minuti drugega polčasa so jih Argentinci ujeli (20:20). Kljub temu je Nemčija osem minut pred koncem povedla s 23:19, na začetku predzadnje minute rednega dela tekme pa je še vedno vodila s 27:25.

Toda Argentina je najprej zmanjšala samo na 26:27, izenačujoči zadetek, ki je prinesel tudi podaljšek, pa je sekundo pred koncem dosegel Simonet. V podaljšku so Južnoameričani povedli z 29:27, vendar so Nemci po treh zaporednih zadetkih povedli s 30:29. Sledili sta še dve izenačenji, nato pa so nemški rokometaši (vratar Johannes Bitter je zbral 22 obramb) po zadnjem izenačenju v drugem podaljšku (33:33) med 75. in 78. minuto naredili delni izid 3:0 in odločili zmagovalca.

V petek bodo na SP na sporedu štiri tekme. Za sedmo mesto, ki še kot zadnje prinaša vozovnico za nastop na olimpijskem kvalifikacijskem turnirju za OI 2012 v Londonu, se bosta pomerili reprezentanci Poljske in Madžarske, medtem ko bo obračun Hrvatov in Islandcev za končno peto mesto bolj ali manj le prestižnega pomena.

Petek bo dal tudi odgovor, kateri reprezentanci se bosta uvrstili v veliki finale in kateri v boj za bronasto kolajno. Ob 18. uri se bodo gostitelji v Malmöju pomerili z aktualnimi svetovnimi prvaki Francozi, ob 20.30 pa bo v Kristianstadu še druga polfinalna tekma med Dansko in Španijo.

Sobota je zadnji prosti dan na SP, v nedeljo pa bosta še zaključni tekmi za bronasto (ob 14.30) in zlato kolajno (ob 17. uri) – obe v Malmöju.

TEKMA ZA ENAJSTO MESTO:

Nemčija – Argentina 40:35 (27:27, 13:12; Gensheimer in Glandorf po 9; D. Simonet 7, Fernandez 6)

TEKMA ZA DEVETO MESTO:

Norveška – Srbija 32:31 (29:29, 14:16; Tvedten 9, Myrhol 6; Ilić 7, Stanković 6)

ZA TRETJE MESTO:

Nedelja, 30. januar 2011, ob 14.30: poraženec polfinala 1 – poraženec polfinala 2

FINALE:

Nedelja, 30. januar 2011, ob 17.00: zmagovalec polfinala 1 – zmagovalec polfinala 2

SP 2011 ZA MOŠKE - CELOTEN SPORED, DATUMI, URE, PARI TEKEM, IZIDI IN LESTVICESP: Na lestvici strelcev na vrhu Srb Vujin, med vratarji še vedno prvi Francoz KaraboueSP 2015 v Katarju in na DanskemSP: Zaključni del tekmovanja začenjata reprezentanci Argentine in NemčijeSP: Polfinalna para sta Francija - Švedska in Danska - Španija, za peto mesto Islandija in HrvaškaSP - 2. krog glavnega dela (skupina I): V polfinale sta se predčasno uvrstili tudi Francija in ŠpanijaSP - 2. krog glavnega dela (skupina II): Danska in Švedska že krog pred koncem napredovali v polfinaleSP - 1. krog glavnega dela: Danci minimalno premagali Poljake, prvi poraz Islandije, Srbi izgubili proti ŠvedomSP: Avstralci z najslabšo obrambo, Danci imajo najučinkovitejši napad, med strelci vodi Norvežan TvedtenSP: Glavni del začenjata s popolnim točkovnim izkupičkom le Islandija in DanskaSP - 5. krog: Danci nadigrali Hrvate, Francija in Španija remizirali, med dvanajst še Argentina in NemčijaJužna Koreja ne bo gostila SP 2015 za moškeSP - 4. krog (skupini A in C): Derbi Srbija - Hrvaška brez zmagovalca, Francozi suvereno opravili z NemciSP - 4. krog (skupini B in D): Švedi izgubili proti Argentini, Avstrijci zapravili dobljeno tekmo z IslandijoSP - 3. krog: Na derbijih Španci premagali Nemčijo, Danci pa Srbijo, na tekmi Alžirija - Romunija le 29 zadetkovSP - 2. krog (skupini A in C): Svetovni prvaki Francozi nadigrali Egipt, Španci so se namučili s TunizijciSP - 2. krog (skupini B in D): Poljaki v dramatični končnici strli Argentince, derbi dobili MadžariSP - 1. krog: Alžirija korak do senzacije proti Srbiji, Slovaki namučili Poljake, Danci dosegli 47 zadetkovNajboljša sta Romunka Neagujeva in Čeh JichaKlubski rekorder na SP 2011 je nemški Rhein Neckar LöwenNaslov prvakov branijo Francozi, po štirikrat doslej na vrhu Švedska in RomunijaZačenja se SP 2011 za moške na Švedskem