26. 4. 2011

Končnica za prvaka: Rokometaši Cimosa uspešni na gostovanju pri Trimu v Trebnjem

Rokometaši Cimosa so v šestem krogu končnice za prvaka gostovali pri Trimu v Trebnjem in zmagali s 30:26 (16:15). V sredo, 27. aprila 2011, se bosta pomerila Maribor Branik in Celje Pivovarna Laško, v soboto pa še Gorenje Velenje in Loka.

Trimo Trebnje - Cimos Koper 26:30 (15:16)

Trebnje - Dvorana OŠ, gledalcev: 500, sodnika: Štrigl in Ocvirk (oba Velenje).

Trimo Trebnje: Ferlin, Radelj 2, Murčehajič, Ratajec, Imperl, Sušin 5, Paladin 2, Florjančič, Vrečar 1, Gorenac 2, Papež 2, St. Skube 9 (3), Zarabec 3, Saje.

Cimos Koper: Stanić, Podpečan, Vran, Skoko, Dobelšek 4, Mirković, Brumen 2, Bombač 5, Poklar, Krivokapić 9 (5), Seb. Skube 6, Mlakar 1, Smolnik, Konečnik, Rapotec 2, Osmajić 1.

Sedemmetrovke: Trimo Trebnje 4 (3), Cimos Koper 5 (5).

Izključitve: Trimo Trebnje 6 minut, Cimos Koper 12 minut.

Koprčani še naprej prepričljivo igrajo v ligi za prvaka in so drugouvrščenemu Gorenju, ki ga v soboto čaka tekma proti Loki, začasno na lestvici pobegnili za tri točke. Tudi na gostovanju pri Trimu v Trebnjem so zasluženo zmagali, saj gostitelji niso vodili niti enkrat. Pri Trebanjcih se je z devetimi zadetki izkazal Staš Skube, pri gostih pa jih je prav toliko zabil tudi Milorad Krivokapić.

Primorci so tekmo silovito začeli in po dobrih desetih minutah že vodili s šestimi zadetki prednosti (8:2). Toda Trebanjci se niso kar tako zlahka pustili premagati. Vrnili so se v igro in se tik pred koncem prvega polčasa tekmecu približali le na gol zaostanka (15:16).

Na začetku drugega polčasa so domači rokometaši celo izenačili na 16:16, a nato so od izida 18:20 Koprčani zabili štiri gole zapored in spet pobegnili na varnejšo rezultatsko razdaljo. Prednosti do konca tekme niso več zapravili in se zasluženo veselili dveh novih točk v končnici za prvaka.

KONČNICA ZA PRVAKA, 6. KROG:

Trimo Trebnje - Cimos Koper 26:30 (15:16; St. Skube 9, Sušin 5; Krivokapić 9, Seb. Skube 6)

sreda, 27. april 2011, ob 19.00: Maribor Branik - Celje Pivovarna

sobota, 30. april 2011, ob 19.00: Gorenje Velenje - Loka

KONČNICA ZA PRVAKA - TRENUTNA LESTVICA:

Klub Št. tekem Zmage Remiji Porazi Gol razlika Točke
Cimos Koper 28 24 1 3 904:742 49 (37)
Gorenje Velenje 27 23 0 4 873:715 46 (42)
Celje Piv. Laško 27 17 0 10 901:782 34 (32)
Loka 27 15 4 8 849:770 34 (26)
Trimo Trebnje 28 14 1 13 861:855 29 (27)
Maribor Branik 27 12 4 11 771:762 28 (24)
1. SRL ZA MOŠKE - SEZONA 2010/11 (CELOTEN SPORED, KONČNICI, DATUMI, URE, PARI TEKEM IN IZIDI)