20. 5. 2011

Končnica za obstanek: Po porazu Slovana in remiju v Slovenj Gradcu je še vse odprto

Predzadnji krog v končnici za obstanek ni prinesel dokončnega razpleta na dnu lestvice. Slovan je doma izgubil proti ekipi Šmartno Herz Factor banka (36:40), tekma Slovenj Gradec – Ribnica Riko hiše pa se je končala brez zmagovalca (20:20).

Slovan je zaradi rdečih kartonov na zadnji tekmi v Slovenj Gradcu tokrat igral brez kaznovanih Matevža Čemasa in Gregorja Župiča, namesto prav tako kaznovanega trenerja Andreja Kastelica pa je moštvo vodil Matjaž Tominec. Že v prvem polčasu so si Ljubljančani priigrali pet zadetkov prednosti (11:6, 12:7), vendar so v nadaljevanju popustili.

Gostje iz Šmartnega so najprej izenačili (19:19), sredi drugega polčasa pa so povedli s petimi zadetki naskoka (31:26). Tekma je bila odločena, Šmartno (v končnici za obstanek je zbralo že devet točk, Slovan le pet) pa je po treh letošnjih porazih proti Slovanu prvič okusilo slast zmage.

Slovenj Gradec je po treh letošnjih porazih proti Ribničanom iztržil prvi neodločeni izid in na lestvici ujel rokometaše Slovana (po 15 točk, Šmartno 16). Še na začetku drugega polčasa tekme v Slovenj Gradcu so imeli Ribničani visoko prednost (14:9), nato pa je v domačih vratih zablestel Gašper Jelen.

Vratar Jelen je skupaj zbral kar 16 obramb, strelsko pa je bil zelo razpoložen mladi Franci Poklič. Predvsem po njuni zaslugi so Korošci tri minute pred koncem izenačili na 19:19, na začetku zadnje minute pa je Kristijan Ljubanović zadel za vodstvo gostov z 20:19. Toda Poklič je pol minute pred koncem spet poskrbel za izenačenje (20:20), zadnji strel gostov (Jan Pucelj) pa je vratar Jelen ustavil.

Pari zadnjega kroga v končnici za obstanek so Šmartno Herz Factor banka – Slovenj Gradec, Jeruzalem Ormož – Slovan in Ribnica Riko hiše – Krka.

KONČNICA ZA OBSTANEK, 9. KROG:

Krka - Jeruzalem Ormož 33:32 (15:14; Rojc 9, Čančar 7; Žuran 11)

Slovan - Šmartno Herz Factor banka 36:40 (18:17; Koloper in Božič po 7; Repar 9, Gradišek in Šmejc po 7)

Slovenj Gradec - Ribnica Riko hiše 20:20 (8:11; Poklič 6, Merdanović 4; Abrahamsberg 6, Ljubanovič, Kovač in Miljak po 3)

KONČNICA ZA OBSTANEK - TRENUTNA LESTVICA:

Klub Št. tekem Zmage Remiji Porazi Gol razlika Točke
Ribnica Riko hiše 31 16 2 13 964:932 34 (19)
Krka 31 12 4 15 916:945 28 (18)
Jeruzalem Ormož 31 11 0 20 892:975 22 (16)
Šmartno Herz FB 31 8 2 21 839:960 16 (7)
Slovan 31 7 1 23 888:1014 15 (10)
Slovenj Gradec 31 7 1 23 743:939 15 (6)
1. SRL ZA MOŠKE - SEZONA 2010/11 (CELOTEN SPORED, KONČNICI, DATUMI, URE, PARI TEKEM IN IZIDI)