22. 5. 2011

Končnica za prvaka: Trimo z uspehom proti Škofjeločanom dosegel drugo zmago

Na zadnji tekmi devetega kroga v končnici za prvaka v prvi slovenski ligi je Trimo gostil Loko iz Škofje Loke. Zmaga je ostala v Trebnjem (35:31), Trimo pa je tako dosegel drugi par točk v letošnji končnici.

Trimo Trebnje - Loka 35:31 (18:12)

Trebnje - Dvorana OŠ Trebnje, gledalcev: 100, sodnika: Ocvirk in Štrigl (oba Velenje).

Trimo Trebnje: Ferlin, Križman 2 (1), Radelj 2, Skol, Murčehajič, Ratajec, Imperl, Sušin 3, Paladin, Florjančič, Vrečar 1, Gorenac 8 (1), Papež 6, Skube 9 (4), Zarabec 4, Saje.

Loka: Karpan, Cingesar 2, Verdenik 1, Jamnik 4 (3), Dolenec 5 (1), Nosan, Bundalo 2, Bradeško, Makovec, Šibanc, Dolinar 2 (1), Gaber 3, Rebič, Dujmovič 9 (1), Mikanovič 3, Vrbinc.

Sedemmetrovke: Trimo Trebnje 7 (6), Loka 10 (6).

Izključitve: Trimo Trebnje 6 minut, Loka 4 minute.

Rokometaši Trima so kljub zmagi proti Loki ostali na zadnjem mestu v končnici za prvaka, a so se le na točko približali petouvrščenemu Mariboru Braniku. Že vse od začetka so odločno krenili v tekmo in povedli z 2:0, ekipi sta se nekaj časa menjavali v vodstvu, nato pa so gostitelji začeli prednost višati iz minute v minuto - tik pred odhodom na odmor je ta znašala že sedem zadetkov (18:11).

Trebanjci tudi v drugem polčasu niso popustili in so prednost povečali na osem golov (21:13). Škofjeločani so se sicer dvakrat približali na pet zadetkov zaostanka (24:19, 25:20), a so jim rokometaši Trima kmalu spet ušli na sedem. V zadnjih minutah so sicer rokometaši Loke nekoliko znižali zaostanek, a bližje kot na minus tri tik pred koncem (34:31) niso prišli. Domači igralci so vodili vso tekmo in zasluženo vknjižili novi točki, zmaga proti Loki pa je bila njihova druga v končnici za prvaka.

Trimo bo v zadnjem (desetem) krogu v petek, 27. maja, gostoval pri Celju Pivovarni Laško, Loka pa bo že dva dni pred tem v domači dvorani gostila mariborski Branik.

KONČNICA ZA PRVAKA, 9. KROG:

Cimos Koper - Celje Pivovarna Laško 30:28 (17:12; Krivokapić 7, Brumen 6; Poklar 9, Marguč 6)

Maribor Branik - Gorenje Velenje 30:33 (15:16; Razgor 7, Gregorc 6; Bezjak 10,Manojlović 6)

Trimo Trebnje - Loka 35:31 (18:12; Skube 9, Gorenac 8; Dujmovič 9, Dolenec 5)

KONČNICA ZA PRVAKA - TRENUTNA LESTVICA:

Klub Št. tekem Zmage Remiji Porazi Gol razlika Točke
Cimos Koper 31 26 1 4 996:828 53 (37)
Gorenje Velenje 31 25 1 5 1001:834 51 (42)
Celje Piv. Laško 31 19 0 12 1020:901 38 (32)
Loka 31 16 5 10 972:902 37 (26)
Maribor Branik 31 14 4 13 894:878 32 (24)
Trimo Trebnje 31 15 1 15 947:948 31 (27)
1. SRL ZA MOŠKE - SEZONA 2010/11 (CELOTEN SPORED, KONČNICI, DATUMI, URE, PARI TEKEM IN IZIDI)