22. 5. 2011

Evropski lovoriki za Göppingen in Gummersbach

Poleg rokometašev Cimosa sta znana še dva zmagovalca evropskih pokalnih tekmovanj za moške. To sta nemška kluba Göppingen (pokal EHF) in Gummersbach (pokal pokalnih zmagovalcev).

Po 49 letih (leta 1962 je slavil v takratnem pokalu državnih prvakov) je Göppingen končno le osvojil evropsko lovoriko. Čeprav je na prvi finalni tekmi v pokalu EHF v nemškem dvoboju z Grosswallstadtom pred domačimi gledalci slavil le s 23:21, je na povratnem dvoboju precej bolj suvereno opravil z nasprotnikom (30:26).

Že po prvem polčasu je imel Göppingen kar šest zadetkov prednosti – 15:9 (v skupnem seštevku obeh tekem osem). Tudi v nadaljevanju so rokometaši Göppingena (Kaufmann 7 zadetkov, Schöne 6) nadzorovali potek tekme, tako da gostitelji (Kneer 6, Tiedtke in Kunz po 5) niso imeli priložnosti za morebiten preobrat.

Rokometaši Gummersbacha so osvojili tretjo evropsko lovoriko zapored, potem ko so bili v minuli sezoni zmagovalci pokala pokalnih zmagovalcev, v sezoni 2008/09 pa pokala EHF. Nemški klub je na prvi finalni tekmi proti Tremblayju zmagal že v Franciji (30:28), a je skorajda ostal brez končnega zmagoslavja. Gostje iz Francije so namreč pred 7.900 gledalci v dvorani Lanxess Arena v Kölnu že ob polčasu vodili s petimi zadetki prednosti (15:10), v drugem pa celo s sedmimi.

Toda pri zaostanku s 16:23 je nemško moštvo, ki ga vodi trener Sead Hasanefendić, naredilo delni izid 7:0 in slabih pet minut pred koncem izenačilo na 23:23. Gummersbach (Zrnić in Pfahl po 7) si je nato priigralo prvo vodstvo na tekmi (25:24), Tremblay (Guilard 11), ki je v zadnji četrtini tekme povsem popustil, pa je kljub neodločenemu izidu (26:26) ostal brez lovorike.