25. 5. 2011

Končnica za prvaka: Loka v drugem polčasu strla odpor Mariborčanov in se prebila na tretje mesto

Na prvi tekmi zadnjega (desetega) kroga v končnici za prvaka v prvi ligi sta se pomerila Loka in Maribor Branik. Uspešnejši so bili gostitelji z 32:27, ki so odpor Mariborčanov strli šele v drugem polčasu in začasno (s tekmo več kot Celjani) prevzeli tretje mesto.

Loka - Maribor Branik 32:27 (13:15)

Škofja Loka - Dvorana Poden, gledalcev: 300, sodnika: Rižner in Teršek (oba Dol pri Hrastniku).

Loka: Karpan, Cingesar 3, Verdenik, Jamnik 10 (1), Dolenec 3, Nosan 2, Bundalo 2, Bradeško 1, Makovec, Šibanc, Dolinar 2 (1), Gaber 1, Rebič 6, Mikanovič 2, Vrbinc.

Maribor Branik: Lešnik, Vrečar, Oštir 2, Gregorc 2, Čudič, Razgor 6, Pučnik 1, Lesjak, Grm, Fister 2, Ivančič 2, Kleč 4, Mačkovšek 7, Tominec 1.

Sedemmetrovke: Loka 6 (6), Maribor Branik 4 (2).

Izključitve: Loka 8 minut, Maribor Branik 4 minute.

Rdeči karton: Bundalo (Loka, 51. minuta).

Škofjeloški in celjski rokometaši nadaljujejo mrtvi tek za končno tretje mesto v letošnjem državnem prvenstvu. Gorenjci so na tekmi zadnjega kroga na domačem igrišču ugnali goste iz Maribora (32:27) in imajo znova točko prednosti pred pivovarji, ki bodo v petek v dvorani Zlatorog gostili Trimo iz Trebnjega.

Izbranci Gregorja Cvijiča so v tej sezoni prikazali navdušujoče predstave, predvsem v končnici za prvaka, kjer so v dvorani Poden prekrižali načrte prav vsem favoritom. Njihova igra v prvem polčasu dvoboja z Mariborčani ni bila na ravni prejšnjih predstav, kajti Štajerci (brez Gajiča, ki je imel prepoved nastopanja zaradi igranja na neuradnem klubskem svetovnem prvenstvu v Katarju) jim niso bili le enakovredni, temveč so jih celo zasenčili v marsikaterem elementu igre.

Maribor Branik je dobil prvi polčas s 15:13, v drugem polčasu so se gostitelji (manjkal je Dujmovič) vendarle zaigrali v svojem slogu, predvsem v zadnji četrtini dvoboja, ki so ga odigrali odgovorno in učinkovito ter na koncu zasluženo zmagali. V domači ekipi sta bila strelsko najučinkovitejša Grega Jamnik z desetimi zadetki in Anže Rebič s šestimi, pri Mariborčanih je Borut Mačkovšek dosegel sedem, Simon Razgor pa šest golov.

KONČNICA ZA PRVAKA, 10. KROG:

Loka - Maribor Branik 32:27 (13:15; Jamnik 10, Rebič 6; Mačkovšek 7, Razgor 6)

petek, 27. maj 2011, ob 19.30: Cimos Koper - Maribor Branik

petek, 27. maj 2011, ob 19.30: Celje Pivovarna Laško - Trimo Trebnje

KONČNICA ZA PRVAKA - TRENUTNA LESTVICA:

Klub Št. tekem Zmage Remiji Porazi Gol razlika Točke
Cimos Koper 31 26 1 4 996:828 53 (37)
Gorenje Velenje 31 25 1 5 1001:834 51 (42)
Loka 32 17 5 10 1004:929 39 (26)
Celje Piv. Laško 31 19 0 12 1020:901 38 (32)
Maribor Branik 32 14 4 14 921:910 32 (24)
Trimo Trebnje 31 15 1 15 947:948 31 (27)
1. SRL ZA MOŠKE - SEZONA 2010/11 (CELOTEN SPORED, KONČNICI, DATUMI, URE, PARI TEKEM IN IZIDI)