12. 8. 2011

Slovenske mladinke po porazu proti Poljski čaka tekma za 15. mesto na EP z Ukrajino

Ženska mladinska reprezentanca Slovenije je na prvi tekmi za uvrstitev od 13. do 16. mesta na EP na Nizozemskem izgubila proti Poljski s 25:26 (13:9). Slovenske mladinke bodo v soboto, 13. avgusta 2011, ob 12.30 igrale za končno 15. mesto, njihov nasprotnik pa bo Ukrajina.

Slovenija - Poljska 25:26 (13:9)

Arnhem - Športna dvorana Valkenhuizen, gledalcev: 50, sodnici: Van Dijk in Wijtenburg (obe Nizozemska).

Slovenija: Brecelj, Korenič, Krajnc 7, Barič 5, Amon 3, Mrmolja 3, Čečkova 2, Hren 2, Pelikan 2, Čajko 1, Gobbo, Hofinger, Likar, Nakič, Sunarič.

Poljska: Wawrzynkowska, Montowska, Gadzina 4, Krolikowska 6, E. Maczka 5, I. Maczka 4, Matuszczyk 4, Andrzejewska 1, Drabik 1, Piechnik 1, Fierka, Galinska, Grobelska, Pieniowska, Wasiak, Zych.

Sedemmetrovke: Slovenija 3 (2), Poljska 5 (3).

Izključitve: Slovenija 4 minute, Poljska 8 minut.

Na evropskem prvenstvu na Nizozemskem bo reprezentanca Slovenije igrala za končno 15. mesto. Po porazu proti Poljski s 25:26 se bodo slovenske mladinke v soboto, 13. avgusta 2011, ob 12.30 pomerile z Ukrajino, ki je izgubila proti Madžarski (22:28).

Potek prve tekme v skupini za uvrstitev od 13. do 16. mesta med Slovenijo in Poljsko ni obetal takšnega razpleta. Ekipa selektorja Uroša Bregarja je namreč dobila prvi polčas s štirimi zadetki (13:9), po desetih minutah drugega pa je njena prednost znašala že šest zadetkov (18:12).

Toda nato se je tehtnica povsem nagnila na stran Poljakinj, ki so po delnem izidu 7:1 izenačile na 19:19. Sledila je dramatična končnica, v kateri so Slovenke tri minute pred koncem vodile s 25:24.

Do konca tekme, po kateri je imel selektor Bregar kopico pripomb na račun nizozemskih sodnic, naše mladinke niso več zadele, Poljakinje pa so si z dvema zadetkoma priigrale minimalno zmago in dvoboj z Madžarkami za končno 13. mesto na letošnjem EP.

Slovenske rokometašice bodo zadnjo tekmo na Nizozemskem odigrale v soboto, 13. avgusta 2011, ob 12.30. Na tekmi za končno 15. mesto se bodo srečale z Ukrajinkami: reprezentanci sta se pomerili že v drugem delu letošnjega evropskega prvenstva, z minimalno razliko (23:22) pa so slavile Slovenke.

SKUPINA ZA UVRSTITEV OD 13. DO 16. MESTA:

petek, 12. avgust 2011, ob 12.30: Slovenija - Poljska 25:26 (13:9)

petek, 12. avgust 2011, ob 15.00: Madžarska - Ukrajina 28:22 (15:14)

ZA KONČNO 15. MESTO:

sobota, 13. avgust 2011, ob 12.30: Slovenija - Ukrajina

ZA KONČNO 13. MESTO:

sobota, 13. avgust 2011, ob 15.00: Poljska - Madžarska

Slovenija izgubila z Norveško, v petek s Poljsko v skupini od 13. do 16. mestaNa prvi tekmi za uvrstitev od 9. do 16. mesta na EP slovenske mladinke premagale Ukrajino