16. 10. 2011

Izola dobila primorski derbi proti Cimosu, Gorenje suvereno opravilo z Ribničani

Primorski derbi Istrabenz plini Izola - Cimos Koper v sedmem krogu v 1. NLB Leasing ligi so dobili gostitelji, ki so po preobratu v drugem polčasu in v dramatični končnici zmagali z 28:27 (10:13). Gorenje je v gosteh suvereno opravilo z Ribničani z 38:25 (19:12).

Aktualni slovenski prvaki iz Kopra so v razprodani dvorani v Izoli doživeli prvi poraz v letošnji sezoni v 1. NLB Leasing ligi. Proti novincem v ligi so gostje nastopili brez štirih poškodovanih igralcev (Gorazd Škof, Bojan Skoko, Sebastian Skube in Robi Konečnik), kljub temu pa so imeli že v prvem polčasu štiri zadetke prednosti, v drugem kar pet. Koprčani so vodili od prve do 58. minute, a domačemu trenerju Vladu Hrvatinu se je obrestovalo, da je v vrata namesto Keviča poslal Gregoriča.

Ta je zbral šest obramb in v zadnjih sedmih minutah tekme ni prejel niti enega zadetka, njegovo moštvo pa je tri minute pred koncem izenačilo na 27:27. Dobro minuto pred koncem dvoboja je Božič dosegel zmagoviti zadetek za Izolo (to je bilo tudi edino vodstvo gostiteljev na tekmi), Cimos pa ni uspel izpeljati napada vsaj za morebitno izenačenje.

1. NLB LEASING LIGA ZA MOŠKE - 7. KROG:

Petek, 14. oktober 2011:

Krško - Šmartno Herz Factor banka 24:29 (11:12; Jazbec 6, Knez 5; Šmejc, Mirnik in Vodišek po 5)

Sobota, 15. oktober 2011:

Loka - Maribor Branik 29:32 (13:17; Jamnik 8, Šibanc 6; Špelić 10, Tarabocchia 9)

Trimo Trebnje - Krka Novo mesto 35:27 (16:13; Sušin 9, Skube 7; Čančar 11)

Celje Pivovarna Laško - Jeruzalem Ormož 31:27 (19:13; Žuran 8, Žvižej 7; Sok 8, Čudič 6)

Nedelja, 16. oktober 2011:

Istrabenz plini Izola - Cimos 28:27 (10:13; Čosić 6, Božič in Smolnik po 5; Brumen 6, Bombač in Krivokapić po 5)

Ribnica Riko hiše - Gorenje Velenje 25:38 (12:19; Mikulin in Abrahamsberg po 5; Melić 8)