4. 3. 2012

Jeruzalem Ormož na tekmi za tretje mesto v pokalu Slovenije premagal Mariborčane

Igralci Jeruzalema Ormoža so osvojili tretje mesto na letošnjem finalnem turnirju pokala Slovenije za moške v Podčetrtku. Na tekmi za tretje mesto so Ormožani v dramatični končnici premagali Maribor Branik z 28:27 (16:11).

Jeruzalem Ormož – Maribor Branik 28:27 (16:11)

Podčetrtek – Športna dvorana, gledalcev: 300, sodnika: Cvetko in Kavalar.

Jeruzalem Ormož: Jelen, Belec (14 obramb), S. Žuran, Korpar 2, Krabonja 1, Žmavc 1, Bogadi 6, Radujković 2, Čudič, Špiljak 2, Sok 3 (1), Hebar 1, Kljajič 1, Cingesar 8 (3), Šišmanovič, Hrastnik.

Maribor Branik: Lončar (9 obramb), Kramar, Čudič (3 obrambe), Mirković 6, Tarabochia 4, Svalina, Oštir, Špelić 1, S. Razgor 6 (1), Pučnik 4, Fister, Lesjak, Djukić, Šoštarič 2, Kleč 4, Špende.

Sedemmetrovke: Jeruzalem Ormož 6 (4), Maribor Branik 2 (2).

Izključitve: Jeruzalem Ormož 6 minut, Maribor Branik 4 minute.

Ormožani so začeten zaostanek z 0:2 hitro izničili in izenačili na 2:2, vendar so Mariborčani v deveti minuti povedli s tremi zadetki prednosti (5:2). V štajerskih vratih je blestel Mislav Lončar (osem obramb v 18 minutah, do polčasa skupaj devet), toda na nasprotni strani je bil enako uspešen Boštjan Belec (9 obramb).

V enajsti minuti je Maribor Branik še vedno vodil s plus tri (6:3), potem ko je Bojan Čudič zapravil dve sedemmetrovki, nato pa je sledilo črno obdobje za moštvo trenerja dr. Marka Šibile. Jeruzalem Ormož je v šestih minutah naredil delni izid 5:0 in v 18. minuti povedel z 8:6, zato je trener Šibila ukrepal z minuto odmora.

Toda ta ni pretirano pomagala, kajti Ormožani so si v 24. minuti priigrali rekordno prednost v prvem polčasu – pet zadetkov (12:7), potem ko so poskrbeli za skupni delni 9:1. V moštvu trenerja Saše Prapotnika je bil strelsko najbolj razpoložen Darko Cingesar, ki je v prvih tridesetih minutah dosegel šest zadetkov, njegova ekipa pa je prvi polčas dobila s 16:11.

Uvodne minute drugega polčasa so minile v znamenju Maribora Branika, ki se je približal na 14:17, toda v 38. minuti so imeli Ormožani šest zadetkov naskoka (20:14). Enaka razlika je bila tudi v 43. minuti (22:16), nato pa so pobudo počasi začeli prevzemati mariborski rokometaši.

V 54. minuti so se približali le na dva zadetka zaostanka (23:25), nato dvakrat le na minus ena (25:26, 26:27), na začetku zadnje minute tekme pa je Marko Tarabochia poskrbel za izenačenje na 27:27. Zmagoviti zadetek za Jeruzalem Ormož je dvajset sekund pred koncem tekme dosegel Darko Cingesar, z osmimi zadetki najboljši strelec tekme, Mariborčani pa niso izkoristili svojega zadnjega napada in tretje mesto je pripadlo Ormožanom.