11. 3. 2012

Atletico Madrid v finalu španskega kraljevega pokala v drugem polčasu nadigral Barcelono

Zmagovalci letošnjega španskega kraljevega pokala so rokometaši Atletica Madrida. Igralci nekdanjega kluba Ciudad Real so v velikem finalu v Torrevieji po preobratu v drugem polčasu premagali Barcelono s 37:31 (14:15).

Potem ko se je Barcelona v polfinalu šelel v drugem polčasu izvlekla proti Valaldolidu (28:26), je v finalu prav v tem delu igre klonila proti Atleticu Madridu. Barcelona je dobila prvi polčas (15:14), toda po izenačenju na 17:17 je Atletico Madrid prevzel pobudo na igrišču in si po vodstvih s 25:21 in 30:25 priigral lovoriko.

Pred več kot 3500 gledalci v dvorani v Torrevieji so bili pri zmagovalcih najučinkovitejši Lazarov (7 zadetkov), Aguinagalde (6), Källman in Canellas (po 5), vratar Hombrados pa je zbral 16 obramb. Pri Barceloni sta največ zadetkov dosegla Entrerrios (6) in Nagy (5), nekdanji slovenski reprezentant Rutenka pa se je štirikrat vpisal med strelce.