17. 3. 2012

Igralci Celja Pivovarne Laško so si proti Portugalcem v končnici priigrali visoko prednost

Prvo tekmo četrtfinala evropskega pokala pokalnih zmagovalcev so rokometaši Celja Pivovarne Laško dobili s šestimi zadetki razlike. V Zlatorogu so premagali portugalsko Benfico z 29:23 (14:12).

Celje Pivovarna Laško - Benfica 29:23 (14:12)

Celje - Dvorana Zlatorog, gledalcev: 700, sodnika: Pavel in State (oba Romunija).

Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Perić (15 obramb), Skok, Mlakar, Marguč 8 (3), Razgor, Toskić 5, Ranevski, Poklar 1, Poteko, Metličić 1, Zelenović, Žabič, Mačkovšek 10, Žvižej 4.

Benfica: Ferreirinho, Candeias (16 obramb), Tavares 5 (2), Lopes, Pais, Zaikin 3, Pedroso 1, Roque, Graça 1, Carneiro 6 (1), Silva 1, Grilo 3, Areia, Costa 3, Carmo.

Sedemmetrovke: Celje Pivovarna Laško 4 (3), Benfica 4 (3).

Izključitve: Celje Pivovarna Laško 6 minut, Benfica 4 minute.

Rdeči karton: Zaikin (Benfica, 23. minuta).

Po dveh začetnih izenačenjih (1:1, 2:2) so si Celjani so proti lanskim finalistom evropskega pokala challenge prvo občutnejšo prednost priigrali pri izidu 4:2 v peti minuti, a so gostje v deseti spet izenačili (4:4). Pivovarji (brez poškodovanega Roka Žurana) so si dva zadetka prednosti znova priigrali pri 7:5 v 13. minuti, potem ko je domači vratar Dejan Perić ubranil strel Benficinega igralca s sedmih metrov.

Z delnim izidom 3:0 si je moštvo trenerja Vladana Matića priborilo prvo razliko s štirimi zadetki (10:6 v 18. minuti), a se Portugalci niso predali. Hitro so prepolovili zaostanek (10:8), nato pa so še štirikrat (11:9, 12:10, 13:11, 14:12) držali enak zaostanek. V 23. minuti je Benfica ostala brez Rusa Zaikina, ki je dobil rdeči karton zaradi grobega prekrška nad domačim igralcem in slovenskim reprezentantom Borutom Mačkovškom.

Tudi uvodne minute drugega polčasa so pripadle Celjanom, ki so po zadetku Boruta Mačkovška povedli s 17:13 (34. minuta). Isti igralec je sedem minut kasneje s svojim zadetkom poskrbel za prvih plus pet v dvorani Zlatorog (21:16), strelsko razpoloženi Mačkovšek pa je bil tudi najzaslužnejši za rekorden naskok s sedmimi goli - 24:17 v 44. minuti.

Niti minuta odmora, ki jo je vzel Benficin trener Carlos Lisboa, ni pretirano pomagala njegovim igralcem. V celjskih vratih je še naprej blestel Dejan Perić, njegovi soigralci v polju pa so zapravili nekaj priložnosti za vodstvo z osmimi zadetki. Na nasprotni strani je Benfica to spretno izkoristila in se nekajkrat približala na pet zadetkov zaostanka, v 55. minuti pa samo na štiri (23:27).

Za to je bil najzaslužnejši kapetan portugalskega kluba Carlos Carneiro, ki je bil s šestimi goli tudi najučinkovitejši igralec Benfice. Domači trener Vladan Matić se je takoj odločil za minuto odmora, ki je Celjanom v končnici prinesla povečanje prednosti.

V 57. in 58. minuti je dvakrat v polno zadel mladi Gašper Marguč, z osmimi zadetki drugi strelec Celja Pivovarne Laško in celotne tekme (najučinkovitejši je bil Borut Mačkovšek z desetimi), ki je gostiteljem priigral lepo prednost (29:23) pred povratno tekmo na Portugalskem.