18. 3. 2012

Metalurg z zadetkom razlike premagal Zagrebčane, Hamburg in Barcelona prekratka

Na nedeljskih tekmah v osmini finala lige prvakov je Metalurg doma minimalno premagal Zagrebčane (19:18), Füchse Berlin in Montpellier pa sta zmagala z dvema zadetkoma prednosti. Danski Koebenhavn je zlahka slavil na gostovanju na Švedskem (34:24).

Montpellier je proti Barceloni že v prvem polčasu vodil s sedmimi zadetki, na koncu pa je bilo le 30:28 za Francoze. Že v prvem polčasu se je pri gostiteljih poškodoval slovenski rokometaš Vid Kavtičnik (verjetno koleno), ki je moral v 27. minuti z igrišča.

Prvi četrtfinalist evropske lige prvakov je postal nemški Kiel. Po zmagi na prvi tekmi proti Wisli Plock na Poljskem s 36:24 je bil Kiel boljši tudi na povratnem dvoboju pred domačimi gledalci (27:24) in se uvrstil med osem najboljših klubov v Evropi.

SPORED IN IZIDI OSMINE FINALA V EVROPSKI LIGI PRVAKOV:

PRVE TEKME:

Wisla - Kiel 24:36 (12:14; Spanne 6, Kavaš 4, Dobelšek 3; Jicha 7, Andersson, Sprenger, Ahlm in Klein po 5)

Kadetten - Atletico Madrid 27:36 (11:15; Kukučka in Stojanović po 6, Tominec 1; Aguinagalde in Markussen po 7)

Reale Ademar - Veszprem 31:28 (19:19; Stranovsky 9, Krivošljikov in Garcia po 5; Csaszar 10, Vujin 6, Koražija -)

Füchse Berlin - Hamburg 32:30 (15:15; Christophersen 8, Nincević 6; Lindberg 8, Lijewski 6, Vugrinec poškodovan)

Sävehof - Koebenhavn 24:34 (9:19; Berggren in Friden po 7; Larsen 6, Ekberg in Sigurdsson po 5)

Montpellier - Barcelona 30:28 (17:11; Gajič 8, Karabatić in Grebille po 5, Kavtičnik - poškodba, Prošt; Rutenka 5, Entrerrios 4)

Metalurg Skopje - Zagreb 19:18 (7:9; Marković 7, Mojsovski 5, Kozlina 1; Štrlek 5, Marić in Horvat 4, Špiler 2)

Kielce - Cimos Koper 27:26 (13:12; Buntić 7, Tkaczyk in Zaremba po 4, Zorman 1; Brumen 8, Skube 5)

POVRATNE TEKME:

Kiel - Wisla Plock 27:24 (15:10; Ilić 8, Andersson in Dragičević po 4; Kubisztal 7, Kavaš 3, Dobelšek 2)

nedelja, 25. marec 2012, ob 18.00: Veszprem - Reale Ademar

LIGA PRVAKOV - SEZONA 2011/12 (SPORED, SKUPINE, DATUMI, URE, PARI TEKEM, IZIDI IN LESTVICE)